BLESKOVĚ
Spolupracujeme 05. 12. 2023 PDF Tisk

Efektivní doplnění magnesia je otázka jeho podoby

Anorganické soli jsou jednou z forem, v níž se minerální látky na planetě vyskytují, avšak pouze v neživé přírodě. Díky jejich obsahu v půdě rostliny získávají potřebné živiny. Ale jsou vhodné pro člověka?

Efektivní doplnění magnesia je otázka jeho podoby

Anorganické soli jsou běžnou součástí levných doplňků stravy s minerálními látkami. Jenže v lidské potravě se minerály v této formě takřka nevyskytují. Jejich zpracování dává tělu zabrat. Zatěžují trávení, mají nízkou vstřebatelnost a využitelnost, někdy mohou způsobit i pocity těžkosti či zažívací obtíže. V závislosti na koncentraci mohou být ipotenciálně toxické.

V jaké formě tedy člověk minerální látky přijímá ve stravě? V podobě organické a bioaktivní, sem patří i cheláty. V chelátech jsou molekuly minerálních látek zahalené do organického obalu, nejčastěji z aminokyselin. Nejznámější z nich je zelené barvivo chlorofyl, uvnitř kterého se nachází právě hořčík.

Cheláty jsou bezpečné, nezatěžují trávení a zažívání je snadno rozpozná. Tělo s nimi umí bravurně hospodařit, dokonce je ukládat do zásoby. Dokáže je poslat tam, kde jsou zrovnanejvíce potřeba. Mají více než 90% vstřebatelnost.

Magnesium + šafrán chelát Nupreme je hořčíkovým komplexem, v němž se vyskytují tři druhy chelátů. Bisglycinátregeneruje svaly a snižuje stres. Treonát proniká do nervových center, podporuje kognitivní funkce a zklidňuje. Taurátpodporuje zdraví cév a celý kardiovaskulární systém. Je to vyvážená kompozice, díky níž budete mít snadno využitelný hořčík vždy nadosah.

Kombinace s vitamínem B6 a šafránem

Receptura Nupreme je obohacená o vitamín B6 a šafrán. B6 přispívá ke správnému využití minerální látky a podílí se na správné funkci stejných oblastí, například přispívá k normální činnosti nervové soustavy nebo ke snížení míry únavy a vyčerpání. Šafrán bývá v lidovém léčitelství s oblibou využíván pro navození emocionální a psychické pohody. V komplexu Nupreme se nalézá standardizovaný extrakt, díky němuž je účinnost konstantní v každé kapsli.

-jd-

zdroj: www.nupreme.com

 

Objednat předplatné