Dynamická prana vashya jóga

11. 10. 2018


Staňte se pány svého dechu, prana vashya vám pomůže udržet pozornost na ásanách, aniž by umožnila mysli se kamkoliv toulat. Lekce probíhají každý čtvrtek v  v jógovém studiu Spirit Space.

Prana vashya [čtěte „prána vašja“] znamená kontrolu („vashya“) životní energie („prana“). Má přinést kapku pránájámy (kontrola prány prostřednictvím praxe dechových cvičení) do praxe ásan. Během těchto otevřených lekcí se naučíte kontrolovat plně svůj dech a díky kontrolovanému dýchání pak udáte ten správný rytmus všem prováděným ásanám. Tím, že se stanete pány svého dechu, prana vashya udrží pozornost na ásanách, aniž by umožnila mysli se kamkoliv toulat.

Naučíte se zadržovat dech tam, kde to pro vás bude mít ten správný význam. Využívání zádrží dechu při některých pohybech má velmi silný pozitivní vliv na zdraví našeho organismu, rozvoj fyzické vytrvalosti a také psychické odolnosti.

Tyto rozvinuté schopnosti pak mohou být přeneseny z jógové podložky do života. Hlavním přínosem je klid, jasná a stabilní mysl (díky kontrole dechu), což ovlivňuje způsob, jakým člověk v životě reaguje. „Pokud dokážeme ovládat svůj dech na jógové podložce, pak můžeme mít pod kontrolou i svůj život,“ je to, co znamená prana vashya. „Kontrola našich emocionálních reakcí na výzvy, která nám život přináší,“ jak uvedl její zakladatel Vinay Kumar z města Mysore v jižní Indii.

Tato pevně daná dynamická sekvence pozic je tak náročná, jak si ji uděláme – vhodně ji uzpůsobíme pro úplné začátečníky a pokročilé zase posuneme na novou úroveň jejich praxe.

Lekce se konají každý čtvrtek od 18:30 v délce 90 minut v jógovém studiu Spirit Space (vchod přes kavárnu Juice Me Baby) na Náměstí Kinských 3, Praha 5.

Cena lekce je 260 Kč za jednorázový vstup.

 

Více informací

 

  • připravila: Valentina Lebová
  • foto: Shutterstock.com

Jóga Dnes Konference
Energy Studio jd
JógaMarket