Životní styl 06. 12. 2021 PDF Tisk

Domácí kosmetika jako dárek? Proč ne!

Jak říká Jiří Kodet ve slavném českém filmu: „Největší radost udělá dárek vlastnoručně vyrobený.“ A to pořád platí.

Domácí kosmetika jako dárek? Proč ne!

Poslední dobou možná víc než kdy jindy. Výlohy přeplácané svítícími plastovými předměty, které do našich končin musely překonat dlouhou cestu, přestávají pomalu, ale jistě těšit většinu z nás. Co si budeme povídat, jak dlouho vás takové dary baví? Týden? Měsíc? Třeba dostanete drahé hodinky, které jste si vždycky přáli – schválně zkuste potom sledovat, jak dlouho z nich máte radost. Jak dlouho trvá ta euforie, která vás uchvátila bezprostředně po otevření dárku? Možná budete sami překvapeni, za jak krátkou dobu hodinky na ruce vlastně už ani nevnímáte.

Vánoce by ale neměly být dobou, kdy se předháníme v tom, kdo dostane větší a hodnotnější dárek. Zkusme je brát opravdu tak, že se jedná o čas, který máme strávit společně s našimi nejbližšími. Ale ne vždy to jde – znáte to, práce, vzdálenost, karanténa. Co takhle vyrobit něco pro toho druhého a čas strávit alespoň s myšlenkou na něj? To by možná šlo, ne? A nevadí, že nejste zrovna kreativní typ – máme pro vás pár naprosto jednoduchých nápadů, které zvládne opravdu každý.

Balzám na rty
Balzám na rty během zimního období patří snad do každé kabelky. Jakou radost tedy uděláte, když ho nepůjdete koupit do drogerie, ale sami nějaký vyrobíte? Můžete ho připravit jednoduše z včelího vosku a jakéhokoliv vámi zvoleného oleje. Můžete přidat také nějaký esenciální olej, který dodá balzámu příjemnou vůni – vhodná je mandarinka, vanilka, rozmarýn, eukalyptus, čajovník nebo levandule. Dokonce můžete otevřít koupelnovou skříňku a podívat se, zda se zde neskrývá již dlouho nepoužívaná rtěnka – kousíček rtěnky můžete do balzámu také přidat, nechat ho roztát, a balzám bude nejen krásně vonět, ale i lehce tónovat rty. Na internetu najdete malé plechové nádobičky, do kterých se dají balzámy na rty krásně naplnit. Dárek bude o to osobitější, pokud na víčko vystřihnete a nalepíte vaši společnou fotku! Takový dárek opravdu chytí za srdce.

Zázračné pečující oleje
Oleje bez jakýchkoliv příměsí a přísad dokážou zázraky. Můžete zkusit nějaký doma namíchat. Na pleť jsou vhodné například arganový, jojobový nebo šípkový. Pokud všechny tyto tři oleje smícháte, vytvoříte tím skvělý pleťový olej s anti-aging účinkem, který je úžasný na zimní období. Rozhodně nepřijde nazmar ani sprchový olej, protože oleje se obecně aplikují na vlhkou pokožku, aby pleť nevysušovaly. Takový dárek předáváte i s dobrým pocitem, že víte, že ten druhý si bude dopřávat pouze 100% přírodní péči bez jakýchkoliv chemických přísad.

Voňavá koupelová sůl
Pokud máte někoho, kdo považuje koupel za vrchol relaxace, tak sůl do koupele je jasnou volbou! Navíc je to ohromně jednoduché. Základem je vybrat tu správnou sůl. Sáhnout můžete po mořské nebo himálajské soli. Když otevřete spíž, určitě v ní najdete nějakou prázdnou, elegantně vypadající skleničku od čehokoliv – nyní je ten správný čas ji zužitkovat. Nasypte do ní sůl a přidávat můžete cokoliv – bylinky, koření, vonné substance. Pozor, nesmí do ní ale v žádném případě přijít voda. Pouze oleje. Na závěr můžete víčko přebalit plátýnkem nebo ozdobnou látkou.

Vidíte, že tyto nápady jsou zcela jednoduché na provedení, ale dokážou vyvolat skutečný pocit štěstí a sounáležitosti u obou stran. A přesně to jsou Vánoce, které chceme prožívat.

  • autorka: Blanka Smrčinová
  • @blankasmrcinova
  • foto: Shutterstock.com

Objednat předplatné