BLESKOVĚ
Jóga Zprávy 22. 07. 2019 PDF Tisk

Dolů se psem, jógovat s kočkou!

Brooklyn Cat Cafe v New Yorku nabízí návštěvníkům možnost cvičit jógu se svými kočkami.

Dolů se psem, jógovat s kočkou!

Kavárna je provozována neziskovou organizací na záchranu zvířat, jejímž posláním je zachraňovat kočky ve městě, a to tak, že nabídne příjemné místo, kde mohou milovníci koček všech věkových kategorií spolupracovat s adoptivními zvířaty.

Brooklyn Cat Cafe, neziskové centrum v Brooklyn Heights, nabízí jógu mezi kočičkami!

Brooklynská kočičí kavárna zahájila výuku jógy, během které se účastníci mohou protahovat a odpočívat za přítomnosti koček bez domova.

Události nazvané „Protáhnout a zrelaxovat“ se konají jednou týdně ve středu večer v kavárně Brooklyn Cat v Montague Street.

Jedná se prý o první „kavárnu pro kočky“ ve Spojených státech a „jedinou“ kavárnu ve městě, kterou provozuje nezisková organizace na záchranu zvířat. Místo bylo otevřeno v roce 2016 a je provozováno výhradně pomocí dobrovolníků. 

Centrum funguje jako hotel pro nechtěné kočky a místo setkávání pěstounů, potenciálních osvojitelů a obecně nadšenců koček. Je to také centrum pro záchranu zvířat. Organizátoři začali v prosinci 2016 realizovat služby Trap-Neuter-Release (TNR), což jsou služby zachraňující lokální opuštěné kočky.

V současné době, ve snaze udat co nejvíce koček k adopci a nalákat lidi, aby se na opuštěná zvířata přišli podívat, zahájila Brooklynská kavárna hostování koček na akci jóga a meditace.

Centrum má také klasické kočičí tematické filmové večery, které nabízejí ke zhlédnutí klasické filmy a pohádky, jako například Lvího krále.

Kavárna Brooklyn Cat Cafe bere svou zodpovědnost vůči nechtěným kočkám vážně. Bohužel, i když mohou vypadat roztomile, kočičí osobnosti zřídka odpovídají svému vzhledu – což je jeden z důvodů, proč tolik koček končí na ulicích a jsou nechtěné. I proto zahájila kavárna svou činnost, aby lidem ukázala, že i když jsou kočky osobnosti, lze je stále milovat.

 

  • zpracovala: Valentina Lebová
  • foto: Shutterstock.com

Objednat předplatné