Spolupracujeme 24. 06. 2019 PDF Tisk

Dhaara spouští inspirativní zero waste projekt

Dhaara přichází s další kolekcí úžasných designových jogamatek, tentokrát v novém eco-friendly balení.

Dhaara spouští inspirativní zero waste projekt

Už od svého počátku nabízí tato brněnská značka fantasticky barevné podložky z ekologicky šetrných, recyklovaných a recyklovatelných materiálů. Letní kolekce bude navíc ve znamení revoluční změny pro ochranu našeho životního prostředí. Pro přírodu je důležité, aby lidé konečně přestali používat zbytečné plastové obaly a začali využívat materiály mnohem bližší přírodě.

#plastjepast

Ne nadarmo se říká, že plast je past. O situaci ve světových oceánech a jejím dopadu nejen na mořské živočichy, už slyšel snad každý. Přesto se spousta výrobců pořád chová tak, jako by ostrov odpadků v Pacifiku, který má rozlohu zhruba jako Mongolsko a pořád se zvětšuje, nebyl vlastně jejich problém. Vždyť plastový odpad se dá recyklovat! Hotovo, vyřízeno, tečka. Řešení se zdá být tak jednoduché, jenže není.

#neplastuj

Recyklovatelnost materiálů je totiž pouze jedna, navíc ta méně podstatná strana mince. Masová produkce plastových obalů, které jsou většinou úplně zbytečné, mnohonásobně přesahuje současné možnosti jejich následného zpracování a využití. Je jich prostě moc. Mnohem důležitější než recyklace plastů je dnes hlavně omezení samotné výroby plastových obalů a upřednostnění kvalitních výrobků, které vydrží déle než jednu sezonu. Upřímně, kdo z nás potřebuje věci a jídlo v lesklém neprodyšném igeliťáku?

#ahimsa

Pokud praktikujete jógu a její morální zásady vám nejsou cizí, pak jistě tušíte, že za filosofií jógy se neskrývá pouze péče o vlastní tělo a duši, ale také starost o to, co se děje kolem nás.  Ahimsa je polde Patanjaliho súter prvním bodem prvního stupně jógy, tzv. jamy. Pojem ahimsa bývá nejčastěji překládaný jako ne-násilí, a to nejen vůči ostatním lidem a sobě samému, ale i vůči všem bytostem a přírodě jako takové. Obdobně nám význam péče o životní prostředí připomíná také první z principů nijamy, sauča, který nabádá k vnitřní a vnější čistotě nás samých i našeho okolí, potažmo celé planety. V zájmu každého jogína, který se rozhodl vydat tradiční cestou jógy, by tedy měl být kromě funkčnosti a vzhledu jógových pomůcek i jejich ekologický dopad.

#inspirujse

Dhaara myslí na přírodu i na své zákazníky. Krásné designy podložek s přírodními motivy nově doplňují inspirativní afirmace, které se mohou stát vaší osobní mantrou a pomoct na cestě ke zdravějšímu životnímu stylu. A  jogamatky ke svým majitelům dorazí v novém, ekologicky nezávadném balení z přírodního neběleného papíru, s kterým si příroda hravě poradí. Můžete ho bez obav přihodit do kompostu nebo s jeho pomocí rozžhavit příjemný večerní táboráček.

Současná situace v českých obchodech nás rozčiluje. Doufáme, že náš krok ke snížení spotřeby plastových obalů inspiruje další místní výrobce a podpoříme tak trend v eliminaci přebytečného, obtížně odbouratelného odpadu, říká majitelka firmy Jana Podroužková.

#recykluj

A co dělat, když vám podložka doslouží? Pokud je vám líto odnést ji do nejbližšího sběrného střediska, kde je její další osud nejistý, nabízíme několik skvělých tipů.

Z jogamtaky se silnější vrstvou kaučuku si můžete vyrobit báječné barefootky. Stačí jen vhodná šňůrka, děrovací kleště a návod na YouTube nebo nějaký šikovný workshop ve vašem okolí.

Dá se využít taky jako karimatka do stanu nebo deka na piknik. Bezvadně může posloužit i v domácnosti, třeba jako podložka pod myš, praktická kolečka pod nohy nábytku, rohožka před dveře nebo zahradní klekátko. Jogamatku můžete taky darovat na charitu nebo do zvířecího útulku. Nebo ji pošlete zpět na její mateřskou základnu do Brna, kde se o její druhotné využití rádi zodpovědně postarají.

#karmajoga

Rčení když děláte něco dobrého pro sebe, vždycky se to odrazí i na vašem okolí“, platí s jogamatkami Dhaara dvojnásobně. Nejenže si užijete praxi na krásných, ekologicky šetrných podložkách, ale navíc za každou prodanou podložku přispěje firma 25 Kč na provoz organizace Člověk v tísni, která pomáhá lidem v obtížných životních podmínkách po celém světě. Dobrých skutků totiž nikdy není dost.

 

Nová kolekce vyjde opět v limitovaném počtu kusů a už nyní ji můžete objednat v předprodeji na e-shopu:

www.dhaara.cz

https://www.instagram.com/dhaara.cz

https://www.facebook.com/dhaara.cz

Objednat předplatné