BLESKOVĚ
Detoxikace a imunita 18. 02. 2023 PDF Tisk

Detoxikace úst pomocí olejového výplachu

Novodobý název "MLGÁNÍ" je spojován z 80. lety minulého století, kdy tento léčebný a očistný postup znovu připomněl MUDr. Fedor Karach. Výhodou této metody je její snadná aplikace a zařazení do našich každodenních rituálů. Zabere nám pouze několik minut denně (přibližně 12-18) a její účinky jsou mnohdy neuvěřitelné...

Detoxikace úst pomocí olejového výplachu

Ústa z pohledu celostní medicíny

V rámci celostní medicíny hrají ústa svou specifickou roli a to vzhledem ke skutečnosti, že jsou v přímém vztahu s některými orgány a orgánovými skupinami. Možná znáte z Tradiční čínské medicíny popř. z Ájurvédy diagnostiku dle jazyka. Na základě této diagnostiky terapeut zjišťuje kondici jednotlivých orgánů uložených v našem těle právě pohledem do pacientových úst.

Princip fungování olejového výplachu

Účinnost této metody je postavena na skutečnosti, že jedy a toxiny, které máme obsaženy v těle, se v prostoru ústní dutiny naváží právě na olej a společně s ním jsou následně odvedeny z těla a to pomocí prostého odplivnutí. Metoda vychází z toho, že do úst jsou toxiny přiváděny nejen z vnějšího prostředí, ale primárně z prostředí vnitřního. Z tohoto plyne, že metodu můžeme využít i pro léčení od úst vzdálených orgánů jako například ledvin, jater, tlustého střeva apod.

Kdy uvažovat o aplikaci metody pomocí olejového výplachu úst?

Olejový výplach je možné použít na jedné straně jako preventivní aktivitu, která nám pomůže zůstat zdraví a plní energie. Na straně druhé  je však primárně určena k řešení již existujících zdravotních obtíží. Dle lékařů a terapeutů z celého světa, kteří ji ve své praxi využívají, je možné pomocí této metody léčit např.:

 • problémy se zuby - kaz, uvolněné zuby, záněty dásní, zatížení amalgámem atd.,
 • bolesti hlavy a migrény,
 • oční problémy,
 • jaterní choroby,
 • ledvinové choroby,
 • lymfatické potíže,
 • trávicí potíže,
 • kožní potíže,
 • srdeční, cévní a oběhové potíže,
 • potíže pohybového aparátu,
 • oslabení imunity,
 • gynekologické a klimakterické obtíže,
 • virové a bakteriální infekce,
 • a další nedostatky v oblastech zdraví, kde tento účinný detoxikační postup může pomoci s odstraněním jedů a toxinů, které problémy způsobují.

Kdy, jak často a jak dlouho výplach úst provádět?

Denní doba

Olejový výplach úst můžeme provádět v kteroukoli denní dobu. Ideální je však aplikovat metodu ihned ráno, jak vstaneme z postele. Před ranní aplikací nejíme a nepijeme. Důvodem je skutečnost, že velká část toxinů by se nám tímto počínáním dostala zpět do zažívacího traktu a to není žádoucí. Naším cílem je dostat tyto látky z těla ven. Pokud zvolíte více frekvencí popř. jinou denní dobu, je nutné výplach úst provádět vždy před jídlem.

Frekvence tzn. jak často výplach provádět

Toto záleží na závažnosti našeho onemocnění a skutečnosti, jak rychle se chceme zdravotních obtíží zbavit. Minimálně doporučuji aplikovat tuto metodu 1 x denně, maximálně pak 3 tzn. po probuzení, před obědem a před večeří. Při zvýšené frekvenci (3x denně) a správném provedení očistné kůry dojde k akceleraci léčebného procesu.

Délka detoxikace pomocí výplachu úst

Ukončení této terapie doporučuji jakmile jsou zdravotní obtíže vyřešeny tzn. došlo k opětovnému dosažení harmonie a organismus je v rovnováze.

Co můžete po začátku aplikace očekávat?

Ve většině případů jsem zaznamenal, že ihned po několika málo aplikacích začalo docházet ke zlepšení. Někdy se však stává, že v průběhu terapie dojde k dočasnému zhoršení. Takovou situaci vnímám jako velmi pozitivní a žádoucí. Tato "léčebná krize" nám totiž ukazuje, že tělo nalezlo novou energii, s jejíž pomocí se snaží své problémy vyřešit tzn. nemoc ustupuje a organismus se uzdravuje. Toto přechodné zhoršení po krátké době odezní a to samozřejmě za pokračování terapie. Jinými slovy není žádného důvodu ve výplachu nepokračovat, ba naopak.

Co budeme potřebovat?

 • Čajovou lžičku nebo škrabku na očistu jazyka.
 • Slunečnicový, sezamový nebo olivový za studena lisovaný olej - Je možné použít různé oleje a využít jejich vztah ke konkrétním problémovým orgánům. Toto je však lépe konzultovat s terapeutem, který se orientuje v této problematice.
 • Polévkovou lžíci na odměření oleje.

Olejový výplach úst - postup

 1. Pokud používáte zubní protézu je nutné ji před začátkem procedury vyjmout.
 2. Nejprve očistíme jazyk připravenou čajovou lžičkou popř. škrabkou. Čištění provádějte nenásilně a jemně. Směr čištění je od kořene jazyka k jeho špičce.
 3. Po očištění jazyka odměříme jednu polévkovou lžíci oleje a vložíme olej do úst. Ústa (samozřejmě již bez lžičky:-)) neprodyšně uzavřeme (nikoli však křečovitě). Ústa jsou po celou dobu výplachu uzavřena.
 4. Chvíli olej bez pohybu v ústech vychutnávejte.
 5. Následně uvedeme olej v ústech do pohybu. Prvním krokem je žvýkání. Žvýkejte olej jako byste měli plnou pusu. Ideálně krouživým pohybem. Tím dojde k tomu, že se olej dostane do všech zákoutí Vaší ústní dutiny. Vše provádějte naprosto klidně a vědomě. Mé doporučení je provádět tento krok 3-5 min.
 6. Následuje krok sání, kdy olej přecezujete a protahujete skrze zuby. Mé doporučení je provádět tento krok 3-5 min.
 7. Posledním krokem je pohyb jazyka. Tento krok spočívá v tom, že kmitáte v ústní dutině jazykem nahoru a dolů následně ze strany na stranu. Mé doporučení je provádět tento krok 3-5 min.
 8. Pokud budete mít chuť můžete se k jakémukoli kroku (žvýkání, sání či pohyb jazyka) vrátit bez vlivu na pořadí -  nicméně nejprve je nutné pořadí dodržet.
 9. Brzy ucítíte změnu konzistence oleje v ústech. Nejprve bude řídnout, což je způsobeno přimícháním slin. Následně dojde k jeho zhuštění - to je velmi žádoucí okamžik, kdy došlo k navázání toxinů na olej. Následně se může konzistence i několikrát změnit, což je v pořádku.
 10. Olej rozhodně nepolykejte a nekloktejte. Po ukončení všech kroků jej vyplivněte a to nejlépe do toalety. Pokud byste měli možnost prozkoumat obsah tohoto vzorku pod mikroskopem asi byste se divili, jakou zoologickou zahradu byste objevili.
 11. Olej by měl mít po vyplivnutí bílou barvu, podobně jako mléko. Pokud je barva žlutá, trvalo vyplachování příliš krátce.
 12. Po vyplivnutí oleje si ústa několikrát důkladně vypláchněte vlažnou vodou a přibližně po 15 minutách si můžete vyčistit zuby popř. se najíst.

 

 

Objednat předplatné