Jóga Zprávy 10. 02. 2020 PDF Tisk

Děti si dopřávají ranní jógu na Farmers Market

Metanoia Wellness Center opět zahájilo lekce jógy pro nejmenší nazvané Little Pretzel Yoga, kde se děti učí základům jógy a celkovému významu slova wellness.

 

Děti si dopřávají ranní jógu na Farmers Market

„Lekce jógy pro nejmenší jsme začali organizovat přesně před dvěma lety, a to právě tady, na farmářském trhu Linear Park v Brownsville, dvakrát měsíčně. Stejně zaměřené lekce pak také nabízíme v našem studiu,“ řekla Natalie Gonzalezová, která vlastní wellness centrum se svým manželem Oscarem. „Náš nejmladší člen má 4 roky a náš nejstarší člen právě oslavil krásných 60, takže naše studio je otevřeno všem, kteří mají kladný vztah k józe. Jsme tam všichni proto, abychom spolupracovali.“

Natalie se nechala slyšet, že jako malá holka si přála dělat jógu i meditaci a dnes jako dospělá žena si přeje, aby důležitost uvědomění si chvíle přítomného okamžiku a meditace mohla předávat dál.

„Jako dospělá bych byla ráda, kdybych se s jógou a meditací seznámila už v dětství, ušetřilo by mi to spoustu bolesti hlavy, stresu a úzkosti. Myslím, že dnes je to jediný způsob, jak účinně uniknout pryč od stresu a přemíry informací dnešní doby,“ poznamenala.

„Smysly dětí jsou přetíženy zvuky a technikou současné doby a toto je skvělý způsob, jak se uklidnit a nadechnout. Jsou to nástroje, které, když se naučí ovládat, pak budou používat po zbytek svého života.“

Její manžel uvedl, že účelem centra je mít na jednom místě wellness od skupinového tréninku až po rostlinná menu.

„Nabízíme skupinová cvičení, různé styly jógy a meditace, zdravá rostlinná jídla, která doplňují činnost, které se věnujeme,“ vysvětluje. „Snažíme se uzdravit mysl, tělo i duši a jsme opravdu šťastní, že svou vizi můžeme předávat dál, a to i těm nejmenším.“

Oscar dodává, že je důležité se více soustředit na cestu, která vás dovede k vašemu cíli, a méně přemýšlet o cíli jako takovém.

Smyslem Metanoie je tedy cesta ke změně života, mysli a srdce. Ve skutečnosti to znamená poznat význam této cesty a užít si na ní celkovou pohodu.

 

  • připravila: Valentina Lebová
  • foto: Shutterstock.com

 

Objednat předplatné