BLESKOVĚ
Jóga Zprávy 07. 05. 2020 PDF Tisk

Děti mohou meditovat s Chrisem Hemsworthem!

Hemsworth oznámil, že bude sdílet bezplatné vedené meditace pro děti, a nabídl tak současně pomoc i rodičům, jak se vyhnout stresu v této době, která je pro nás všechny velkou neznámou.

Děti mohou meditovat s Chrisem Hemsworthem!

Můžeme ho vidět jako Thora a další akční hrdiny na filmových plátnech, ale v reálném životě je tátou na plný úvazek, a tudíž běžným člověkem. I on se musel vyrovnat s tím, že zůstal celé týdny doma se svými dětmi kvůli pandemii COVID-19. Aby se z tohoto pomyslného „vězení“ nezbláznil, hledal způsob, jak možná co nejlépe využít čas a zároveň přinést světu něco, co pomůže. Proto se rozhodl věnovat meditacím, které jsou určeny pro ty nejmenší, protože i ti se musí vypořádávat s tím, že ve svobodném světě najednou nic nemůžou.

Hemsworth oznámil, že bude sdílet bezplatné vedené meditace pro děti, a nabídl tak současně pomoc i rodičům, jak se vyhnout stresu v této době, která je pro nás všechny velkou neznámou.

Hemsworth sdílel své video i zprávu na Instagramu. Oznámil, že jeho fitness aplikace Centrfit bude k dispozici zdarma po dobu šestitýdenního zkušebního období. Prostřednictvím aplikace také spustí sérii řízených meditací pro děti,včetně vizualizací, které vypráví on sám a jeho Thor: režisér Ragnarok, Taika Waititi.

Australský herec také sdílel, že byl zpočátku skeptický k tomu, zda jeho děti budou schopny sedět dost dlouho na to, aby meditovaly, ale zjistil, že pokud jsou meditace vedené průvodcem, děti s tím nemají sebemenší problém.

Přínosem je nejen to, že děti jsou několik minut zticha, ale meditace nabízí další a mnohem větší výhody právě pro ty nejmenší. Stejně jako dospělí cítí stres a úzkost kvůli všem drastickým změnám v jejich životě, nerozumí tomu a nedokážou vyjádřit, co cítí.

Hemsworth uznal, že pro rodiče může být obtížné dětem vysvětlit závažnost situace, a tak se rozhodl pomoci. Zapojit se ale mohou i dospělí. Meditace jsou navrženy tak, aby přinesly prospěch všem.

„Ve spolupráci s centr.com provádím několika meditacemi i meditacemi specifickými pro děti – vizualizace spánku, vizualizace pozitivního myšlení – a z toho všeho může každý získat nějaké pozitivum,“ řekl ve svém postu.

Jóga doma je stále populárnější, protože lidé, kteří ji praktikují a nyní se potýkají se sociálním distancováním, jsou stále kreativnější při hledání způsobů, jak zůstat fit a udržet pod kontrolou i své duševní zdraví. Pro děti je to pak jedna z cest, jak hravě zvládnout případnou úzkost. Podle dětských psychologů je cesta meditačních videí dobrý způsob, jak přimět děti, aby se doma nenudily a zároveň v praxi jógy našly zalíbení.

 

  • zpracovala: Valentina Lebová
  • zdroj: worldyoganews.com
  • foto: Shutterstock.com

Objednat předplatné