Jóga Zprávy 26. 03. 2020 PDF Tisk

Covid-ásana: Indové cvičí ve velkém jógu z domova

Jóga však není jediná aktivita, která je právě v těchto dnech velice populární online. Mezi další fitness aktivity patří kalistenika, kruhový trénink či tanec bollywood. Nejrůznější jógová studia a další sportovní centra nabízí virtuální cvičení, aby uspokojily rostoucí poptávku po cvičení online. Lidé tak dál mohou být fit a v kondici.

Covid-ásana: Indové cvičí ve velkém jógu z domova

V důsledku šíření Covid-19 muselo být mnoho studií uzavřeno, a zahájilo tudíž svou činnost online, do popředí se také dostává mnoho fitness startupů jako FITTR, Cult.Fit, Sarva a Get A Life Fitness (GALF). Nutnost udržovat sociální vzdálenost vyvolala nárůst počtu přihlašovaných k online tréninkům, kde jóga vede, pokud jde o popularitu, a to především díky svým uklidňujícím účinkům.

Mezi další oblíbené činnosti patří kalistenika, silové tréninky, tanec bollywood a klasické posilování, jako je fitness. Vše je navrženo tak, aby byla uspokojena poptávka lidí po sportovních aktivitách.

„Ve stresujících časech by lidé měli cvičit pro posílení imunity,“ uvedl kardiochirurg a zakladatel Medanta-The Medicity, Naresh Trehan.

„Můžete volit i variantu procházky někde, kde budete sami, protože je nutné vyhnout se přeplněným místům,“ řekl. „Pokud už někoho potkáte, dodržujte patřičnou vzdálenost dva metry a vždy dbejte na to, abyste měli roušku.“ Sám Trehan se rozhodl pro fitness tréninky přes Skype již v okamžiku začátku šíření Covid-19.

Díky tomu, že mnoho zaměstnanců teď pracuje z domova, mohou si cvičení plně načasovat dle svých možností, aby se udrželi fit i nadále a zvládli tak celou situaci nucené karantény, bez možnosti navštívit jakékoliv studio osobně, co nejlépe.

Online lekce tak získávají na popularitě. „Počet lidí, kteří používají Cult-.live, dosáhne v příštím týdnu 200 000,“ řekl Ankit Nagori, spoluzakladatel Cult.fit.

„Lidé jsou ve stresu kvůli sociální vzdálenosti a izolaci od druhých,“ uvedla Jitendra Chouksey, zakladatelka FITTR, která nedávno zavedla živá jógová sezení. „Tato aplikace byla stažena asi 13 000krát za posledních sedm dní, což je o 15 % více než v předchozím týdnu,“ dodala. Zřídila také skupiny WhatsApp, kde odborníci FITTR budou trénovat lidi zdarma. Aplikaci mohou využívat všichni zákazníci.

Kurzy nabízené na Cult-.live, které byly testovány ještě před vypuknutím Covid-19, zahrnují kardio, posilovací tréninky, jógu a taneční fitness.

Sarva, která má 50 wellness studií po celé zemi, musela vše předem rozvrhnout.

„Vždy jsme měli v plánu začít s virtuálními lekcemi,“ řekl zakladatel Sarvesh Shashi ET. „A nakonec se vše dokázalo zorganizovat během jednoho týdne kvůli vypuknutí koronaviru.“

Od začátku tohoto týdne se na Instagramu každý den účastní online lekcí 1 000–1 500 lidí. 

Společnost také zahájila online kurzy pro firemní klientelu. Mezi investory Sarvy patří osobnosti jako Malaika Arora, Aishwarya R. Dhanush a Shahi. 

Podle odborníků dokáže 90 minut jógy, vedle zlepšení celkové imunity, pročistit krásně plíce.

 

  • připravila: Valentina Lebová
  • zdroj: economictimes.indiatimes.com
  • foto: Shutterstock.com

 

Objednat předplatné