BLESKOVĚ
Jóga Zprávy 30. 07. 2020 PDF Tisk

Co by měl každý muž vědět o jógovém oblečení

Jóga není pouze pro ženy, a tudíž je velice důležité, aby se i každý praktikující muž cítil dobře. Proto britský deník The Independent sestavil jednoduchý návod, který to může pánům výrazně ulehčit. Vylepšit ásanu totiž můžete právě tím, že oblečení, které na sobě budete mít, bude pohodlné.

Co by měl každý muž vědět o jógovém oblečení

Je třeba se rozhodnout, zda zvolíte dlouhé kalhoty, které budou zakrývat celé nohy, což může být v určitých ásanách pohodlnější, nebo zda si vyberete kraťasy, v kterých vám bude menší horko během lekce a zároveň usnadní cestu do některých ásan, jako je například vrána. 

To samé platí o horní polovině těla. Můžete volit tílko či triko s krátkým rukávem, v kterém se budete méně potit, anebo si obléknout triko s dlouhým rukávem, které vám pomůže lépe „vklouznout“ do určitých ásan. 

Některé kousky jógového oblečení jsou vhodné nejen na samotné cvičení, ale i pro jiné volnočasové aktivity, jako například volnější tepláky, v kterých si můžete udělat pohodlí kdykoliv jindy. Nemusíte se tedy bát, že byste oblečení nevynosili.

Samozřejmě že na lekce si můžete vzít běžné triko a šortky (nikdo vás nebude soudit, to je součást jógy jako takové), ale výhoda funkčního jógového oblečení spočívá v tom, že je pro jógu dokonale uzpůsobené, dokáže vás udržet v teple a zároveň v klidu, zatímco v náročnějších ásanách výborně odvádí pot a nic tak nebrání tomu, abyste se mohli plně soustředit na cvičení.

Výběr podložky je také důležitý. Na trhu je mnoho modelů, které plně odpovídají požadavkům těch nejnáročnějších klientů. Důležité je, co vám samotným sedí nejlépe. Podložky mohou být tlustší či relativně tenké, ale vždy by měly být protiskluzové, aby vaše praxe byla bezpečná a mohli jste každou ásanu provádět co nejlépe. Významným faktorem je i váha podložky, které by měla být spíše nízká, abyste ji mohli jednoduše brát kamkoliv s sebou.

Kromě pohodlí The Independent rovněž zmiňuje další důležitá fakta, a těmi jsou design a celková kvalita nabízeného zboží. Jednoduše řečeno se vám kousky, do kterých budete investovat, musí líbit. To zvýší nejen vaši chuť se józe věnovat, ale také chuť si věci pořídit. Ne vždy musí jít nutně o ty nejdražsí kousky. I spousta známých řetězců již nabízí vybavení na jógu za příznivé ceny.

Verdikt: Správný oděv a vybavení vám opravdu pomohou, budete cítit oporu a svobodu, připraveni na ty nejnáročnější ásany a jejich precizní provedení.

  • připravila: Valentina Lebová
  • zdroj: The Independent
  • foto: Shutterstock.com

Objednat předplatné