BLESKOVĚ
Jóga Zprávy 30. 09. 2021 PDF Tisk

Členové královské rodiny milují jógu

Kromě golfu, tenisu, póla a dalších aktivit je královská rodina také velkým fanouškem jógy. Meghan Markle tuto vášeň převzala od své matky, princ Charles již dříve hovořil o výhodách jógy jako skvělé cesty, jak se vyrovnat s úzkostí, a dokonce i sama královna se nechala slyšet, že jóga je výtečný způsob, jak žít lépe. Pojďme se podívat na jednotlivé členy královské rodiny, kteří jógu zahrnuli do své každodenní rutiny.

Členové královské rodiny milují jógu

Princ William
Poprvé vyzkoušel jógu v roce 2016, když se potřeboval správně rozhýbat před charitativním pólovým zápasem se svým bratrem princem Harrym. Ačkoli nebyl zrovna „jógově“ oblečen, vynaložil veškeré úsilí, aby každou ásanu provedl co možná nejlépe, rozhýbal páteř a protáhl hamstringy. 

Kate Middleton
Vévodkyně z Cambridge je vášnivou jogínkou. Svého trenéra dokonce pozvala i na svatbu a józe věnovala hodně času hlavně během svých těhotenství, protože jak sama řekla, je si vědoma toho, že jóga působí pozitivně nejen na fyzické tělo, ale také pomáhá pracovat s myslí. 

Princ Charles
Možná by vás ani ve snu nenapadlo, že někdo jako princ Charles bude jógu vůbec znát, ale opak je pravdou. Princ z Walesu je také velkým vyznavačem jógy a zná výhody, které pramení z pravidelné praxe. Dokonce on sám kdysi vedl kampaň, aby byla terapeutická jóga nabízena na NHS. Uvedl: „Jóga neprospívá pouze jednotlivci, ale také šetří cenné a drahé zdravotní zdroje pro ostatní tam, kde jsou nejvíce potřeba.“ V písemném projevu na konferenci Jóga ve zdravotnictví dodal: „Tisíce let mají miliony lidí zkušenosti s tím, jak za pomoci jógy zlepšit svůj život. Rozvoj terapeutické jógy založené na důkazech je vynikajícím příkladem toho, jak může jóga přispět ke zdraví a uzdravení.“

Camilla Parker Bowles
Charlesova manželka, vévodkyně z Cornwallu, strávila týden na jógovém retreatu v Indii v roce 2012. Zaměstnanec, který ji viděl, poznamenal: „Camilla neměla problém zvládat i těžší ásany, bylo vidět, že pokud jde o jógu, není žádným nováčkem.“ I ona sama řekla v roce 2017 pro The Telegraph: „Jógu mám velice ráda, jak tělo stárne, je potřeba se neustále hýbat, aby svaly zůstaly pevné a mobilita těla byla méně bolestná. Díky józe jsem pružnější a cítím se fit.“

Princezna Diana 
Průkopnicí této pradávné tradice však nebyl nikdo jiný než princezna Diana, která v západním Londýně pravidelně navštěvovala hodiny jógy a při své návštěvě Indie se také účastnila místních lekcí.

Jak je vidět, i královští členové vědí, co obnáší tato „královská“ disciplína.

  • zpracovala: Valentina Lebová
  • foto: Lorna Roberts / Shutterstock.com

Objednat předplatné