BLESKOVĚ
Roční období 13. 02. 2021 PDF Tisk

Čínský nový rok 2021 – rok Buvola

Rok 2021 je rokem Buvola, počínaje 12. únorem 2021 (čínský lunární Nový rok) a trvající do 30. ledna 2022.

Čínský nový rok 2021 – rok Buvola

Druhý v pořadí
Buvol je druhým znamením čínského zvěrokruhu. Podle jednoho z mýtů císař Jade řekl, že o umístění bude rozhodovat pořadí, v jakém všichni pozvaní dorazí na jeho večírek. Buvol měl přijít jako první, ale byl oklamán krysou. Ta po něm chtěla, aby ji svezl. Když dorazili na místo určení, krysa seskočila a přistála před buvolem. A tak se stal druhým v pořadí. 

Pracovitost a tvrdohlavost
Buvol je charakterizován jako pracovité, inteligentní a spolehlivé znamení, které nikdy nevyžaduje chválu za vykonanou práci. 

V čínské kultuře je cenným zvířetem. Vzhledem k jeho roli v zemědělství se mu připisují pozitivní vlastnosti, jako je pracovitost a čestnost.

Před provedením jakékoli akce budou mít všichni ve společnosti tohoto znamení jasný plán s podrobnými kroky, u kterých bude Buvol vyžadovat přesné dodržování. Výsledkem je pak úspěch v jakémkoliv počinu, který si usmyslíme. Slabou stránkou tohoto znamení jsou poměrně špatné komunikační schopnosti, a to nejen s ostatními, ale celkově. Považuje za zbytečné si s někým vyměňovat své úctyhodné nápady. Obecně platí, že Buvol je tvrdohlavé znamení, které se drží svých vlastních cest.

Co očekávat s příchodem roku Buvola?
V roce předchozím, který byl ve znamení Krysy, byl hlavní silou rychlý, tvrdý a velice aktivní jang, kterému panoval vodní živel. Což se projevovalo tím, že se vše „neustále měnilo“. Naopak zemský živel Buvola spojený s jinem se vyznačuje pomalostí, měkkostí a jistou dávkou pasivity.

Jeho prvkem je, jak už bylo zmíněno, země představující stabilitu a výživu. Předpokládá se, že tyto asociace a vlastnosti Buvola mají velkou synergii, a jsou proto pro svět velice příznivé.

Rok 2021 má dle astrologie souviset se zlatem, drahokamy nebo šperky. Protože je Buvol zemské znamení, je často spojován se zemědělstvím, produkcí a celkovou úrodou. I proto je někdy tento rok nazýván rokem Zlaté krávy a povzbuzuje lidi, aby se zaměřili na své příjmy, investice a národní ekonomiku. A také na pomalou, ale efektivní práci, která se zúročí. Možný je kariérní postup, nové příležitosti a větší nezávislost.

Kdy byl rok Buvola?
Roky Buvola jsou 1925, 1937, 1949, 1961, 1973, 1985, 1997, 2009 a také letošní rok 2021. Lidé narození v roce Buvola jsou svědomití a pečliví. Nechybí jim smysl pro pořádek, organizovanost a píle nejen v pracovním odvětví. Jsou velmi obětaví a rádi na pozadí svých aktivit vidí smysl. Někdy mohou být až příliš urputní a tvrdohlaví.

  • autorka: Valentina Lebová
  • foto: Shutterstock.com

Objednat předplatné