BLESKOVĚ
Jóga Zprávy 22. 03. 2021 PDF Tisk

Chybí vám lekce hot jógy? Zkuste koupelnu!

Stejně tak jako Margaux Drake. Podnikatelka v Grand Rapids v Michiganu, která je vášnivou vyznavačkou hot jógy.

Chybí vám lekce hot jógy? Zkuste koupelnu!

Když se kvůli pandemii zavřela všechna jógová studia, přemýšlela, co bude dělat. Nešlo o to, že by nemohla cvičit on-line, ale zkušenost, kterou zažijete na lekci hot jógy, zkrátka on-line nenapodobíte.

„Zkušenost s jógou v ‚horké‘ místnosti je silná takovým způsobem, že si nejsem jistá, jestli lidé, kteří to nezkusili, mohou úplně chápat, o co jde,“ říká Drake. 

Jóga pro ni totiž není jen o protahování, zkrutech, posilování a snaze udržet se na hlavě. Jde o to dělat všechny tyto věci v místnosti vyhřáté na 90 stupňů a více.

A tak si vymyslela svůj vlastní plán. Stala se jogínkou v koupelně. Třikrát týdně po probuzení zapojí ve své koupelně topné těleso a také na zhruba 10 minut pustí horkou sprchu plným proudem. Mezitím si dá šálek horké kávy a čeká, než se celá koupelna ztratí v mlžném oparu.

Asi o hodinu později se vrací do koupelny oblečená v legínách a pružném topu. Zapálí několik svíček, nakape éterické oleje poblíž ohřívače, roztáhne podložku a ve sluchátkách poslouchá on-line jógovou lekci.

„Není to jako lekce hot jógy přímo ve studiu, ale je to tak blízko, jak se za těchto podmínek jen dá. A věřte mi, na konci 90minutové lekce jsem doslova zalitá potem.“

Drake je jedna z mnoha Američanek oddaných hot józe. Věří, že tělo díky horku dostane větší fyzickou nálož a svaly se lépe a důkladněji protáhnou.

  • zpracovala: Valentina Lebová
  • foto: Shutterstock.com

Objednat předplatné