BLESKOVĚ
Žijte jógu blog 04. 12. 2020 PDF Tisk

Cesta Žijte jógu pokračuje

Je to k nevíře, jak rok 2020 změnil mnohým život. Hmota se začala více transformovat a vědomí nabývá každým dnem na síle. Možná to zní jako sci-fi, ale to už je na každém z nás. Začínám vyprávět příběh – realitu, kterou žiju.

Cesta Žijte jógu pokračuje

Když jsem do tohoto roku vstupoval, úplně jsem se tetelil vizí roku úžasného. A on vlastně v konečném důsledku úžasný a jedinečný je. Přivedl nás k zastavení a totálnímu zbrždění.

Ve svém životě jsem byl zaměstnaný 9 měsíců na poště, potom také 9 měsíců v bance a 3 roky na základní škole. To je vše, pokud jde o mé zkušenosti se stabilními příjmy a jistotou. Jinak podnikám a o sebe se starám více jak 30 let. Tvořím si svou realitu, ač v posledním roce je ovlivněna vyšší mocí a také vládou. Věci se dějí tak, jak mají, a proto je pro mě přijetí tohoto faktu základem svobody.

V tomto roce jsem pochopil, že to, čemu věřím, je jednou za čas radikálně ověřeno. Podstoupením zkoušek je člověk prověřován, jak na tom je a jestli opravdu věří sám ve svou cestu, nebo jestli v ni věří s pomocí ostatních. A já postupně zjistil, že vždy závisí jen na jedinci a víře v to, co dělá. Pokud do jeho cesty přijdou lidé, kteří jsou mu nápomocni a stanou se jeho hlavními hrdiny, to vždy těší a hřeje na srdci. A já můžu říci, že s celým svým týmem jsme toho za posledních 20 let udělali opravdu hodně. Má studia vstupují do plnoletosti. Jejich fungování reaguje na dobu, ve které existují a s kterou se proměňují. Stejně tak se stává dospělou i powerjóga, protože právě před 18 lety jsem ji začal představovat. Před 20 lety jsme s Jakubem založili svou firmu. Má sportovní „kariéra“ trvá 28 let, když počítám fitness, aerobik a jógu, ale pokud spočinu pozorností až v době rané, tak trvá vlastně od dětství. Stále jsem pohybu věrný a uznávám jeho sílu. Současně s tím také respektuji své tělo více než v mládí, a proto se mu věnuji cíleně a bez „bláznovin. A také… „50 je tady. Ač to jsou všechno jen čísla a význam má jedině život v přítomnosti, zamyslel jsem se právě v době covidové, kdy jsem se stáhl, minimalizoval cestování a zábavu, pobýval s rodinou, která také prošla megatransformací, a trávil hodně času na vesnici. Právě zde tvořím naplno mou novou knihu Žijte jógu 2 – hledání harmonie, která už má svůj datum vydání – 1. 3. 2021.

Provedu vás úspěchy a pády, procesem transformace, zaměřím se na bouře v mysli, úzkost, strach i stres a v tom všem, tedy v běžném životě, hledám cestu, jak se nezbláznit. Představím vám sekvence pozic pro podporu elementů, nabídnu vám symbiózu s přírodními cykly a planetami – Sluncem a Měsícem – rozvineme praxi pránájámy, o kterou především jde, a tím pádem nám k meditaci bude zbývat jen kousíček.

Možná můj život zpovzdálí vypadá velice krásně… a také krásný je. Jen nevypadá tak jako na Instagramu nebo jiných sociálních sítích, ač se snažím právě tam být normální a cíleně nepodporuji pouhou pozicově-exhibiční praxi. Naučil jsem se, že v józe jde opravdu především o hlavu – ve chvíli, kdy to tak cítíte a kdy jste k tomu dospěli. Já jógu v tuto chvíli vnímám tak, že mému tělu pomáhá, ale to je až na druhém místě. Na prvním místě jsou ostatní techniky jógy, které mi umožňují zvládat vnitřní bouře a být sám sebou. Nečekat na pomoc, ale pomoci si sám. Nedávat někomu něco za vinu, ale postavit se k tomu čelem a být odpovědný k sobě sama a tomu, co tvořím. Díky powerjóze a józe mám tu sílu, i když občas zakolísám. Vím však, kam se obrátit, abych se cítil dobře a mohl jít svou cestou. Zastavím se, medituji, jsem sám, s rodinou a pak vstoupím zpět většinou s pozměněnou a posunutou úrovní vnímání.

Bez odstupu není cesta.“

V rámci představení nové knížky bylo plánované velké turné, kde bychom se opět mohli setkat. Jelikož první půlka roku 2021 je zatím velice nejistá (ne že by něco bylo jisté) a určitě bude co do počtu osob omezená, tak jsem připravil online aktivity Žijte jógu 2021. Potkáme se na víkendovém křtu, již v lednu zahájím nedělní online kurz Žijte jógu a společně s Jakubem uskutečníme 3 LIVE Žijte jógu, kde budete moci cvičit a pak si budeme povídat o józe a životě. Kromě těchto akcí se můžete těšit na můj aktivní profil na YouTube s videi, kde budou nahrány jednotlivé sekvence z knížky, nový podcast Žijte jógu, kde si budete moci poslechnout mnoho namluvených částí z knížky. Knihu bude provázet, tak jak jste zvyklí, knižní záložka, a navíc tvořím ještě komplimentku, tašku a placku na klopu, jako tomu bylo za mého mládí.

Věřím, že během léta a na podzim již bude situace trochu stabilnější a setkáme se osobně v jógových studiích.

Sledujte můj web nebo web www.zijtejogu.cz, kde se budete průběžně dovídat více informací.

Těším se na vás.

Objednat předplatné