Carlee Benear, tak trochu jiná jóga!

26. 04. 2018


Řeč bude nejen o józe, ale hlavně o kojení. Nejenže je kojení samo o sobě vyčerpávající, hlavně pro ženy, které porodily své první dítě, ale je také vlnou kritiky pro ty, které se rozhodly kojit ne úplně tradičním způsobem. Své o tom ví také Carlee Benear, která je pravidelně terčem online kritiky svého instagramového profilu za to, jak neobvykle se rozhodla kojit své dítě: zatímco dělá jógu.

Carlee dokumentuje své inovativní metody na instagramu @carleebyoga. Texaská umělkyně, která nedá dopustit na kojení během jógy díky jeho terapeutickým účinkům, říká, že se díky tomu dostala do meditativní formy cvičení, a to po narození svého druhého dítěte.

Poté, co Benear trpěla depresí po porodu, vrhla se na jógovou praxi, která definitivně pomohla jejímu duševnímu zdraví a přeměnila ji ve skvělou matku pro její tři děti. Sdílení fotek a videí komplexních jógových ásan v kombinaci s kojením svých dětí jí přineslo více než 63 000 sledovatelů.

Zatímco její jóga dostává mnoho chvály za krásu a flexibilitu, s jakou je prováděná, na druhé straně se nad tím snáší vlna kritiky za to, že její fotky obsahují kojení. Někteří ji napadají za to, že svou 18měsíční dceru kojila příliš dlouho, druzí považují tento styl „předvádění“ za naprosto nevhodný. Někteří to dokonce považují za nucené přijímání nahoty kojících žen. 

Benear je ale jiného názoru. Považuje tuto svou cestu za vyjádření vlastní sebelásky, jak tato matky tří dětí uvádí, a tak ji kritika nedonutila k tomu, aby své fotky a videa přestala sdílet.

Postavila se za ni dokonce majitelka a redaktorka Breastfeeding Support, Philippa Pearson-Glaze, která k tomu řekla: „Je prokázáno, že kojení má nepřeberné množství benefitů, a to nejen pro dítě, ale také pro samotnou matku,“ a dodala: „To, že Carlee Benear kojí během jógy, není nic, nad čím bychom se měli pozastavit, a není to nic odlišného od kojení během telefonování nebo psaní na klávesnici, i když je určitě více neobvyklé.“

 

  • zpracovala: Valentina Lebová
  • foto: Shutterstock.com

Jóga Dnes Konference
Energy Studio jd
JógaMarket