Buti jóga

23. 04. 2018


Co to je? Odkud se vzala? Jaké jsou její benefity a kde ji můžete zkusit?

Mnoho z vás bere jógu jako metodu zklidnění své mysli, nalezení jakési vnitřní rovnováhy. Uklidňující forma cvičení, zkrátka něco, co uděláte, když potřebujete najít klid a mír sami v sobě a v této hektické době.

Nicméně, buti jóga zcela vyvrací vše, co jste si mysleli, že o této praxi zatím víte. Nový styl jógy, založený skvělou trenérkou celebrit Bizzie Goldovou v roce 2012, je kombinací tradičních pohybů jógy, kmenového tance a plyometrie, začíná být nyní velice populární u hvězd světového formátu, jakou je například herečka Jennifer Love Hewitt.

Všechny lekce jsou sestaveny tak, aby měly skvělý vliv jak na fyzické tělo, tak také na lidskou psychiku. Obsahují vše, co chcete vědět o józe, jejích benefitech i energii, která z ní plyne, a také jejím aplikování do běžného života.

Co tedy je buti jóga? Buti jóga přináší mix mnoha stylů současně, počínaje vinyasa jógou, inspirována kmenovými tanci až po plyometrické cvičení (jinak známé jako „trénink skoků“). Lekce s vysokou intenzitou jsou doplněné výbušnou hudbou a jsou otevřené lidem jakékoliv fyzické kondice.

Pokud si myslíte, že je buti jóga něco jako procházka parkem, pak tomu tak není. Je to celkem dřina a každý, kdo se rozhodně vyzkoušet byť jedinou lekci, by se měl připravit na to, že se pořádně zapotí. Cvičení totiž využívá techniku spirálové struktury (SST), techniku, která aktivuje všechny oblasti břišních svalů pomocí spirálních pohybů, na rozdíl od jiných cvičení, která využívají pohyby lineární.

Podle Los Angeles Times je možné jednou 75minutovou lekcí spálit 800 až 1000 kalorií. 

A jaké jsou její benefity? Ačkoliv byla navržena tak, aby pracovala s tělem, vynechána není ani duševní pohoda. Buti je indický název pro Marathi, jakýsi lék na vše, co bylo skryto, přesto nás to trápilo.  Buti jóga nabízí zábavu a osvěžení, ale také nalezení rovnováhy a klidu sám v sobě.

 

  • zpracovala: Valentina Lebová
  • foto: Shutterstock.com

Jóga Dnes Konference
Energy Studio jd
JógaMarket