Roční období 04. 03. 2017 PDF Tisk

Březnové tipy pro zdraví

Exploze energie – tak by se dalo charakterizovat jaro. Příliv nové energie, probuzení se a opětovná znovuzískaná chuť něco dělat. Vstát, nadechnout se a být...

Březnové tipy pro zdraví

Po tak dlouhém období temných večerů, krátkých dnů a neustálé mlhy se opět s námi vítá krásné jarní období. Vyčistit a pročistit organismus, jak tělo, tak hlavu, vymýtit zlozvyk, resty a začít s čistým stolem, to je jaro. Tak neváhejte a pojďte do toho! Zkuste jít do přírody. Má takový dar energie, jako v žádném ročním období. Máte šanci se zbavit mnoha problémů, potíží, ale i nemocí. Objímejte stromy, choďte alespoň chviličku bosi v rose trávy. Pozorujte, jak se ptáci vrací a jak jejich hlas vyplňuje přírodu. Otevřete oči a dýchejte!

V březnu je třeba posilovat žlučník. Z jater do něj přichází žluč a zde se skladuje. Tato šťáva neutralizuje žaludek, protože je zásaditá oproti kyselosti žaludku. Když je žaludek překyslený, trávící enzymy špatně pracují a tedy nedochází ke vstřebávání vitamínů rozpustných v tucích A, D, E a K.

Meridián žlučníku má klesající tok energie jang. Vede od hlavy k chodidlu. Začíná ve vnějším koutku oka, jde přes spánek k rameni, pak pokračuje trupem dolů do nohy a končí naspodu 4. Když opouští podbřišek, vede dolů po vnější straně dolních končetin k prstu. Tento meridián se klikatí celým tělem. Ve chvílích stresu a napětí sevře celé tělo a způsobí bolesti hlavy a šíje.

Pozice vhodné pro posílení:

  • Spinální cvičení a rotace
  • Janu širšásana
  • Sed roznožný a chytnutí se za 4. prst
  • Sed roznožný a úklon s protažením paže
  • Pozice země (holuba)

 

 

Objednat předplatné