BLESKOVĚ
Spolupracujeme 17. 09. 2019 PDF Tisk

BIO zubní pasty ARGITAL pro krásné a zdravé zuby

Přípravky ARGITAL působí díky svému složení na zuby a ústní dutinu velice šetrně, ale přitom účinně. Vyrábí se z kvalitních rostlinných surovin, které efektivně čistí zuby, a současně pečují o dásně a zubní sklovinu, působí proti vzniku zánětu, tvorbě zubního plaku a zubního kazu.

BIO zubní pasty ARGITAL pro krásné a zdravé zuby

Základní podmínkou pro udržení zdravých zubů je jejich správné čistění. Pokud si zuby dostatečně nečistíme, tvoří se na nich zubní plak. Zpočátku je to jen světlý povlak plný nejrůznějších druhů bakterií, do kterého se postupně usazují minerální látky ze slin a jídla, a nakonec vzniká zubní kámen. Ten již běžným domácím čištěním neodstraníme. Přitom je hlavní příčinou zubního kazu, zánětu dásní a paradentózy.

Důležité tedy je pravidelné a včasné odstraňování bakteriálního plaku jak mechanicky zubním kartáčkem, tak za pomoci zubní pasty.

Jakou zubní pastu použít?

Běžné zubní pasty obsahují, kromě vody a abrazivní složky, celou řadu syntetických příměsí. Zejména to bývá pěnivá látka sodium lauryl sulfate (SLS), což je silné odmašťovadlo, které se používá v běžných čistících prostředcích, prostředcích na mytí nádobí či šamponech. Přičítá se mu podíl na vzniku alergií, aftů i dalších zdravotních potíží. Dále to jsou umělá barviva a sladidla napodobující přírodní příchutě, např. máty, eukalyptu či jahod. Fluoridy, které mají snižovat kazivost zubů. V poslední době se ale názory na příjem fluoridů různí a převládá ten, že jich přijímáme spíše nadbytek. A konečně konzervanty, jako parabeny, triclosan apod., které mohou vyvolávat alergie a negativně ovlivňovat náš hormonální systém.

Nepříznivé účinky syntetických látek můžeme vyloučit, budeme-li používat 100% přírodní a BIO přípravky pro dentální hygienu se zeleným jílem a bylinkami ARGITAL. Přitom jsou stejně účinné, ale na rozdíl od běžných past chrání přirozené prostředí ústní dutiny.

BIO zubní pasty ARGITAL se zeleným jílem

Použití jílu, který je v přípravcích pro čištění zubů ve formě gelu (koloidního roztoku), je zcela inovativní myšlenka. Gel neobrušuje sklovinu, ale čistí na principu absorpce. Účinně odstraňuje plak a společně s ostatními aktivními složkami zuby účinně čistí, působí preventivně proti vzniku zubního kazu a posiluje a zpevňuje dásně. Zelený jíl působí slabě zásaditě a vyrovnává kyselé prostředí v ústech. Dodává sklovině minerální látky.

Další složky jsou extrakty z bylin, čisté esenciální oleje GOLD, mořská sůl, chlorofyl apod., které mají antibakteriální účinky, působí proti zánětu dásní a osvěžují dech.

  • Zubní pasta se šalvějí a zeleným jílem, působí hojivě na dásně.
  • Bělící zubní pasta s propolisem a Dentie, což je japonský tradiční prostředek na čištění zubů. Jedná se o rostlinné aktivní uhlí, díky němuž má pasta typickou černou barvu. Má silné stahující účinky na dásně a odstraňuje zabarvení zubní sklovinyzpůsobené některými potravinami, nápoji či kouřením.
  • Zubní pasta "Omeobital" pro homeopatika, s gelem ze zeleného jílu a čistými esenciálními oleji z anýzu a citronu. Neobsahuje mentol, a proto je vhodná při užívání homeopatik.
  • Aromatická zubní pasta se 7 esenciálními oleji z hřebíčku, tymiánu anýzu, skořice, eukalyptu, citronu a máty.Dezinfikuje, absorbuje zubní plak a preventivně chrání zuby před vznikem zubního kazu, osvěžuje dech. Má příjemně kořeněnou chuť.
  • Zubní pasta s mátou a zeleným jílem, obsahuje výtažek ze šípku, který posiluje dásně. Máta osvěží ústní dutinu a provoní dech.

Ústní voda s ananasem a koloidním stříbrem Argital pro prevenci a hojení zánětu dásní a pro osvěžení dechu.Obsahuje rostlinné výtažky z ananasu, myrhy, šalvěje, máty, kořene kramérie a měsíčku lékařského, gel ze zeleného jílu a koloidní stříbro. Má antibakteriální a protizánětlivé účinky, působí proti tvorbě zubního plaku a zubního kazu, zklidňuje dásně a posiluje zubní sklovinu. Osvěžuje ústní dutinu a působí účinně proti nepříjemnému zápachu z úst. Po použití budete mít pocit svěžesti a čistoty v ústech, čistého jazyka a hladkého povrchu zubů.

Přípravky ARGITAL působí díky svému složení na zuby a ústní dutinu velice šetrně, ale přitom účinně. Vyrábí se z kvalitních rostlinných surovin, které efektivně čistí zuby, a současně pečují o dásně a zubní sklovinu, působí proti vzniku zánětu, tvorbě zubního plaku a zubního kazu. V přírodě jsou snadno biologicky rozložitelné. Produkty majímezinárodní certifikace BDIH pro přírodní kosmetiku, ICEA pro BIO kosmetiku, Vegan OK (kromě pasty s Dentie a propolisem) a použité suroviny mají certifikaci DEMETER.

Neobsahují žádné syntetické složky jako jsou: SLS, SLES, emulgátory, pěnidla, sladidla, fluoridy nebo konzervanty.

Italská 100% přírodní a BIO kosmetika ARGITAL je vyráběna podle principů antroposofie, s láskou k člověku a respektem k přírodě. 

Více: www.cosmeticanatura.cz, www.argital.cz

 

foto: archiv společnosti

Objednat předplatné