Jóga Zprávy 14. 06. 2021 PDF Tisk

Ásany pro každý den!

Ačkoliv je druhá vlna pandemie pomalu zažehnána a jógová studia obnovují svůj provoz, mnoho lidí se stále věnuje své praxi doma. Existují ásany, které bychom pak měli zařadit do jakékoliv lekce o jakékoliv délce.

Ásany pro každý den!

Mansi Gulati, lektorka jógy a meditace, říká: „Existují určité ásany, které byste měli dělat každý den, abyste pomohli svému tělu dobít energii a cítili se po celý den méně napjatí.“

Několik studií zjistilo, že jóga patří mezi nejúčinnější a nejpřirozenější posilovače imunity, které mohou vést ke zdravému tělu.

Kaavita Das, zakladatelka wellness akademie a zkušená trenérka jógy, dodává: „Nedostatek spánku, špatná výživa a stres, to vše oslabuje imunitní systém a zvyšuje náchylnost k nemocem více než cokoliv jiného. Dlouhodobý stres pak vede k neschopnosti těla se bránit proti jakýmkoliv bakteriím a virům, a proto každá nemoc následně zvítězí.“

Das také zdůrazňuje důležitost dýchání: „Udělejte si čas na začátku a na konci jakéhokoli cvičení jógy a dýchejte zhluboka po dobu nejméně dvou až tří minut. Výsledky na sebe nenechají dlouho čekat.“

Každý den pak praktikujte následující ásany: 

BALÁSANA
Neboli pozice dítěte pomáhá zmírnit bolesti zad, boků a krku tím, že je protahuje a zklidňuje současně. Relaxace s touto ásanou spojená je navíc pro naše tělo nezbytná. 

ČAKRÁSANA
Známá také jako pozice kola, je jednou z nejtradičnějších ásan jógy. Ohýbá záda a její praxe zapojuje doslova celé tělo, otevírá srdce, což pomáhá uvolnit smutek a depresi. 

SUKHÁSANA
Také známá jako pozice pohodlného sedu pomáhá regulovat dech, který je pro tělo uklidňující, otevírá kyčle, protahuje a prodlužuje páteř.

  • zpracovala: Valentina Lebová
  • foto: Shutterstock.com

Objednat předplatné