Jóga Zprávy 13. 09. 2021 PDF Tisk

Alpaka – tak trochu jiná jóga

Jóga ve spojitosti se zvířaty už asi nikoho nepřekvapí, a tak se jedna farma chovající lamy alpaka rozhodla pro otevřené lekce právě s těmito miláčky.

Alpaka – tak trochu jiná jóga

Alpaky jsou nejznámější pro svou vlnu, která se používá k výrobě řady předmětů, jako je oblečení a přikrývky, ale v Hickory Lane Alpacas jsou tato zvířata nyní spojována s jógou.

„Víte, slyšeli jsme o kozí józe a podobných věcech, to už nějakou dobu probíhá,“ říká Mike Coles, majitel Hickory Lane Alpacas.

Coles se domnívá, že problém „kozí“ jógy je především v tom, že kozy se snaží lézt na lidi, když cvičí, a proto ho napadlo, že alpaky by mohly být tím pravým zvířetem, se kterým se dá snáze pracovat.

„Je to velmi zvědavé zvíře, ale na druhou stranu hodně plachý tvor. Takže pokud jim nabídnete pamlsky, rádi se nechají pohladit, ale jinak si půjdou svou cestou.“

Bekah Traynor je instruktorkou „alpakové jógy“.

Do této jógy se zapojila poté, co navštívila se svou rodinou farmu, aby se s alpakami seznámila.

„Byla to vlastně náhoda, že se nám majitelé Mike a Ashley svěřili, že by rádi začali s jógou,“ řekla Traynor.

A tak nelenila a vytvořila program vhodný pro celou rodinu, kterého se mohou účastnit i děti, a to od novorozeňat až do puberty. Všechny lekce jsou inkluzivní a kromě samotné aktivity nabízejí také legraci a čas strávený s těmi, jež máte rádi.

Navíc, dle Traynor, každé zvíře samo o sobě působí terapeuticky, takže nápad s „alpaka“ jógou se jí zdá být vlastně spojením více benefitů současně.

„Zvířata uklidňují a mají blízko k přírodě. Když je začnete více vnímat, mohou vás naučit spoustu instinktů, které jsme my lidé už dávno zapomněli.“

A to je škoda. Navíc bychom měli brát přírodu vážně a starat se tak nejen o ni, ale ve spojitosti s ní také o sebe. I proto je alpaka jóga možná tím, co stojí za to vyzkoušet.

  • zpracovala: Valentina Lebová
  • foto: Shutterstock.com

Objednat předplatné