Jóga Zprávy 04. 10. 2018 PDF Tisk

Akrojóga

Pokud uvažujete nad tím, že byste rádi v józe zakusili nějakou změnu, zkuste seminář akrojógy, který pro vás připravilo studio Karma Yoga.

 

Akrojóga

Akrojóga je novým stylem jógy, která vznikla spojením jógy, akrobacie a thajské masáže. Rozvíjí spolupráci, komunikaci a důvěru, ta je v ní klíčová. Při akrojóze si užijete spoustu zábavy, překonáte svůj strach a posunete hranice svých možností o kus dál.

Partner není nutností, dostavit se můžete i sami, a to i bez jakýchkoliv předchozích zkušeností s jógou.

Jak bude seminář probíhat?

Seminář je rozdělen do dvou bloků: 

Blok 1 – Úvod do akrojógy

V prvním bloku se naučíte základní techniky a principy cvičení ve dvou. Díky tomu pak zvládnete základní pozice, které si projdete a postupně osvojíte. Cvičit se bude v menších skupinkách, abyste se cítili dobře a mohli si vzájemně pomáhat. Důvodem malých skupinek je také to, aby se každý cítil komfortně a každému se lektor mohl individuálně věnovat.

Blok 2 – Vzhůru nohama

Druhý blok bude zaměřen na inverze, což jsou obrácené pozice, tolik typické právě pro akrojógu. Zkusíte si stoj na hlavě, vyloučen nebude ani stoj na rukou. Vše se bude podrobně rozebírat, aby došlo k řádnému porozumění. Nikdo se nemusí bát, variant, jak na danou ásanu, je mnoho a vše bude uzpůsobeno možnostem a schopnostem každého ze zúčastněných. Následně se budou zkoušet inverzní pozice ve dvojicích. Na závěr semináře bude zařazena krátká masáž či protažení.

 

Kde: Karma Yoga, Korunní 25, Praha 2

Kdy: 6. října 2018, 9–15 h

Cena: 1300 Kč

Lektoři: Marek Petráček, Anežka Rabas

 

Více informací

 

  • připravila: Valentina Lebová
  • foto: Shutterstock.com