Pomůcky na jógu 20. 05. 2015 PDF Tisk

Mály s duší a příběhem

Dreamland Surf - název mluví za vše. Nachází se na pobřeží Bali. Prodereš se bujnou džunglí, sneseš svůj surf po příkrých schodech, mineš větrem a vlnami ošlehaný útes a nekonečné vlny jsou tu jen pro tebe.

Mály s duší a příběhem

Pokud sem člověk váží cestu jen za odpočinkem, není skvělejšího místa, kde pustit uzdu fantazii a přitom popíjet Mango Smoothie.

Leopard Skin: Kámen je známý pro svou schopnost posilovat intuici a tvořivost. Pomáhá najít řešení v beznadějných situacích. Mnozí věří, že pomáhá při léčbě kožních alergií.

Prehnite: Zelený kámen poskytuje duchovní ochranu a zvyšuje energii. Pomáhá zlepšit hluboké poznání při meditacích, prohlubuje vnitřní poznání. Podporuje ledviny a močový měchýř.

Amazonite léčí krční čakru, podporuje komunikaci a štítnou žlázu. Zmírňuje křeče, vyrovnává nedostatek vápníku. Uklidňuje a harmonizuje nervový systém. Rozptyluje strachy, hněv, obavy a podráždění. 

Tyrkysový kámen posiluje celé tělo. Podporuje vstřebávání živin, regeneraci tkání a krevního oběhu. Chrání nositele od problémů, ničí nenávist.

Blue Agate obnovuje rovnováhu a harmonizuje tělo, mysl i ducha. Čistí a stabilizuje auru, vyhání negativitu. Stimuluje a posiluje analytické schopnosti, povzbuje k jasnému myšlení a soustředění se na úkol. Kámen umožňuje čerpat inspiraci z duchovních světů.

Stříbro zvyšuje plynulou řeč při rozhovoru, stimuluje vlastní pozornost. Podporuje usnadnění některých úkolů, jejich chápání. Podporuje léčbu žloutenky.

Akvamarín plyne jako voda a proto může pomoci s proudem života. Věří se, že snižuje pocity rozpaků, posiluje optimismus a schopnost vyjadřovat se. Eliminuje nepřirozené obavy a ostří duševní čistotu. Kámen má velmi uklidňující účinky. 

Lapis Lazuli: Modrý kámen posiluje sebevyjádření a tvořivost. Ti co hledají pravdu, jej obzvláště ocení. Zklidňuje a očišťuje mysl a také chrání před negativními vlivy. Ve vztazích je spojován s pravdivostí, otevřeností, láskou, čistotou a integritou. Věří se, že pomáhá při problémech močových cest, problémech s nervovou soustavou a při zánětech. 

Mala Collective vyrábí šperky z celé škály barev křemene od růžového, tyrkysový až po lávový. Všechny šperky jsou vyrobny ručně na Bali, kde jim také bylo požehnáno a teprve poté ostrov opustily.

 

Džapa Mala je tradiční modlitební růženec ze 108 korálků, který se používá k odpočítávání během meditace v hinduistickém a buddhistickém náboženství. Nejčastějším materiálem pro její výrobu je santalové dřevo a nosí se tradičně omotaná okolo krku nebo zápěstí.

Jak používat Džapa málu

Nastavte pravou dlaň a malu si vložte přes prstečníček a prostředníček do dlaně tak, aby střapec směřoval směrem k vám. Pamatujte na to, že váš ukazováček by měl směřovat od korálků pryč, protože reprezentuje vaše ego. Pomocí palce přesouvejte postupně od střapce jeden korálek za druhým přes váš prostředníček. Během tohoto pohybu si v duchu odříkávejte svou mantru, cíl, kterého chcete dosáhnout. Mantra může být například prosté slovo „láska“ nebo věta „Já jsem láska.“ Až dojdete k poslednímu korálku maly (stodevátý korálek), který se nazývá guru (sumeru) korálek, jste hotovi. Pokud se rozhodnete pokračovat dále, malu otočte, a jděte opačně zpět na začátek. Védská tradice praví, že guru (sumeru) korálek by se neměl překračovat.

Nečekejte, že používání maly bude lehké, vyžaduje pevné soustředění. Měl by to však být jen a jen váš intimní okamžik.

 

Objednat předplatné