Životní styl 29. 01. 2015 PDF Tisk

Harmonie pomocí zvuků a vibrací

Pokud se ponoříme do rozšířeného stavu vědomí, v kterém jsou obě poloviny mozku synchronizovány, otevře se nám holografický prostor, který je mystiky nazýván Akasha.

Harmonie pomocí zvuků a vibrací

Že hudba a určité zvuky pozitivně ovlivňují zvířata, rostliny i lidi už platí od pradávna a dnes je to už také vědecky dokázané a nezpochybnitelné. I u nás se pomalu dostává muzikoterapie do povědomí jako ideální prostředek pro léčbu psychických potíží, odblokování různých strachů a zprůchodnění energetických toků v našem těle. Léčivé tóny a vibrace různých nástrojů – synchronizují pravou (intuitivní) polovinu mozku s levou (racionální) polovinou mozku, přičemž vzniká spojení rozumu a emocí.

Pokud se ponoříme do rozšířeného stavu vědomí, v kterém jsou obě poloviny mozku synchronizovány, otevře se nám holografický prostor, který je mystiky nazýván Akasha. Zde je možné pochopit skutečnost multidimenzionálně. Pohybujeme se na mnohostranných úrovních a můžeme zde otevřít kontakt k neomezenému zdroji energie a informací. Muzikoterapie modernímu člověku pomáhá k řešení různých úkolů či rozvinutí kreativních myšlenek a rozšíření jejich vědomostí.

Zvuky se vytvářejí za pomoci nástrojů, které nejprve znějí zvnějšku a posléze pronikají pod povrch. Tělo, je-li zcela klidné, je dokáže vnímat uvnitř sebe sama. Když člověk přestane vnímat zvuky z vnějšího světa, začne vnímat zvuky svého vlastního těla a po té se již lehce naladí na léčivé vibrace hudebních duchovních nástrojů.

Pracujeme s deštným sloupem, sférickou píšťalou, tibetskými mísami, sundrumem, šamanskými bubny a dalšími nástroji. Muzikoterapii nabízíme samostatně nebo je výborným doplňkem  meditací, relaxačních programů, u kurzů malování rozšiřuje tvůrčí potenciál a kreativitu. Pokud cvičíte jógu, čínská umění tai chi či čchi kung, zkuste si po cvičení navodit stav hluboké relaxace a k tomu pustit léčivý zvuk z CD. Váš pocit ze cvičení se ještě umocní.

Tyto metody a jejich vhodná kombinace například s energetickou masáží, nám - skrze naše domnělé oddělení materiálního těla – otevírají bránu k našemu vlastnímu vědomí, které leží v nás samotných. Zde zažijeme pocit nekonečnosti, zde můžeme objevit náš vnitřní klid, prožít sílu vnitřních obrazů, rozpoznat naše pravé spirituální Já nebo čerpat novou sílu a energii.

  • autor: Jan Kolín, terapeut celostní medicíny
  • Centrum zdraví Maják
  • www.majakzdravi.cz
  • zdroj fotky: Jan Kolín

Objednat předplatné