BLESKOVĚ
Jóga Zprávy 02. 09. 2021 PDF Tisk

7 věcí, které jste možná netušili o Meghan Markle

Není překvapením, že jóga a pilates hrají ve fitness režimu Meghan Markle poměrně velkou roli. Její matka Doria Ragland je koneckonců bývalá instruktorka jógy! Vévodkyně, která je matkou dvou dětí, pečlivě dbá o své fyzické i duševní zdraví. Jaká jsou tedy tajemství její krásy?

7 věcí, které jste možná netušili o Meghan Markle
  1. Věnujte se sami sobě

„Dopřávám si luxus občasného nicnedělání. Bezmyšlenkovitě koukám hodinu na televizi, pomazlím se se svými psy nebo si vychutnám sklenku dobrého vína. To vše považuji za součást investice do sebe samé. To je rovnováha, kterou potřebuji.“

  1. Zůstaňte motivovaní

„Moje zdraví, můj duševní stav, pocit, který mám po tréninku; všechny tyto věci mě přimějí postavit se na podložku nebo jít do posilovny. Někdy se mi nechce, ale vím, že ten pocit poté bude stát vždy za to.“ Meghan se přiznala, že euforie, kterou cítí po každém cvičení, ji vždy přiměje cvičit znovu.

  1. Cvičte jógu

Její matka byla instruktorkou jógy, a tak měla Meghan k józe vždy dost blízký vztah a celou tuto filosofii má vlastně tak nějak v krvi. Když cvičí, volí intenzivní vinjásu, protože, jak sama řekla, je to přesně ten styl, který jí osobně nejvíc vyhovuje.

  1. Není nutné chodit do tělocvičny

Meghan se přiznala, že ačkoliv má prostředí posiloven moc ráda, ne vždy se tam vypraví. Nevadí jí zůstat doma a pustit si nějaké fitness dvd nebo si jít zaběhat někam do přírody se sluchátky na uších. Jde jen o to naučit se motivovat sám sebe a na svém těle neustále pracovat, což sama považuje za jistou polovinu úspěchu.

  1. Meditujte!

Jak sama Meghan uvádí, když proniknete do tajů jógy, je jógou pak vše, co děláte. Pro ni osobně byl vždy tou nejlepší meditací běh, protože při něm dokonale vypne hlavu a vnímá jen pohyb samotný.

  1. Zkuste pilates

Když pilates, tak jedině za pomoci stroje Megaformer Pilates, který vás donutí zapojit skutečně každičký sval těla a navíc si díky němu budete plně vědomi toho, co děláte a neděláte správně. „Naprosto dokonalá záležitost, která navíc posiluje ty nejhlubší svaly v těle.“

  1. Trénujte s kamarádem

Podle Meghan je někdy moc fajn zatrénovat si s nějakým sparing partnerem, který vás motivuje k tomu být zase o fous lepší. „Není to ani tak o tom, kdo bude nejlepší, ale třeba při běhu zkrátka trochu víc šlápnete do pedálu, když člověk vedle vás běží rychleji. Dobrá motivace, jak zlepšit výkon a taky se pořádně zasmát.“

Jak je vidět, Meghan sport miluje a ví, že pro tělo je dobré něco dělat. Vždyť je to jediné místo, kde skutečně musíme žít.

  • zpracovala: Valentina Lebová
  • foto: Naresh777 / Shutterstock.com

Objednat předplatné