Pomůcky na jógu 16. 04. 2019 PDF Tisk

5 věcí, díky kterým si ještě více zpříjemníte jaro

Přenádherné období roku je tady – plné slunce, rozkvetlé a probouzející se přírody. Využijte tento čas i pro probuzení a nastartování sebe.

5 věcí, díky kterým si ještě více zpříjemníte jaro

Zbavte se toxinů

Právě teď je čas nejenom na úklid domácnosti, ale také na očistu těla. Nic ale nesmí být radikální, ale nejlepší a nejúčinnější je velmi jemný detox. „Já si například ráno dávám teplou vodu s citrónem nebo zázvorový čaj s citrónem a medem – to je příjemný start i do běžného dne.“ Říká instruktor jógy Vašek Krejčík a dodává: „K tomu upravuji stravu, a navíc bych podpořil očistu ájurvédskými bylinkami – například detoxikační směsí tří ájurvédských bylin Triphala.“

Ájurvédský doplněk stravy Triphala, Ecce Vita, Jóga Market, 60 kapslí za 290 Kč

Nabijte se energií

Přechod ročních období dává občas organismu zabrat a ze začátku se můžete často cítit unavení. To brzy pomine, protože sluneční paprsky a čerstvý vzduch nabíjejí. Přesto lze únavu velice snadno překonat i pomocí pití čajů. Vynikající jsou zelené, skvěle funguje i bylinka tulsi nebo prokázané účinky má pravý korejský ženšenový čaj, ke kterému byla přidána jujuba – neboli cicimek datlový, což je plod, který má velmi vysoký obsah přírodního vitamínu C. Obojí vás probudí přírodní cestou, nastartuje a rozzáří. Vše je navíc granulované a baleno v praktických jednorázových sáčcích.

Ženšenový čaj s jujubou, Kombe, Jóga Market, 50 sáčků za 559 Kč 

Ozdobte se minerály

O tom, že drahé kameny mají vliv na zdraví, na naše rozpoložení a také na psychiku, není pochyb. Důležité je vybrat si ten správný minerál a také o něho pečovat. Velmi moderní jsou nyní náramky z minerálů, které máte pořád u sebe a také vás zkrášlí, nevadí dokonce ani při cvičení jógy. Minerál, ideální na jaro, je křišťál. Působí proti stresu a úzkosti, pomáhá zmírnit strach a zbavit se deprese a negativních myšlenek. Navíc pokud je ještě zkombinovaný s posvátnými semínky rudaksha, budete stále plni energie!

Náramek I Am Clear, Mala Collective, Jóga Market, 1099 Kč

Nechejte působit vůně

Když vyjdete ven, vzduch je čerstvý a prosycený probouzející se zelení a kvetoucími stromy. Avšak i doma na sebe můžete nechat působit vůně, například díky vonným tyčinkám, které jsou připravované podle tradičních receptur těch nejlepších japonských mistrů vonných směsí. Například lásku můžete podpořit pomocí tónů růží a bergamotu, které jsou velmi ženské a smyslné. Stačí zapálit tyčinku a nechat působit…

Vonné tyčinky Kiseiki Kouzlo lásky, Jóga market, jedno balení po 28 kusech za 89 Kč

Podpořte svoje štěstí

Kdo by ho nechtěl? Když jsme šťastní, vše jde samo. A jaro je ke štěstí jako stvořené! Výborně na naši náladu působí také Bachovy esence, což jsou výtažky z rostlin, kde má každá jiný vliv na naši psychiku. Dají se užívat vnitřně, ale také ve formě parfémů. Taková je přírodní toaletní voda se svěžími tóny verbeny, bergamotu a dřeva, která dodává radostného ducha, posiluje lásku k životu a navrací energii. Stačí ji jen kdykoliv během dne aplikovat na místa, kde pulzuje krev: na krk, za uši, na zápěstí. Doporučujeme ji také nastříkat do vlasů. Když pohnete hlavou, bude pak vůně okolo vás krásně proudit a působit na vás.

Bio toaletní voda Radost/Allegrése, Fleur de Bach, Jóga market, EdT 55 ml za 925 Kč

   

Objednat předplatné