Zdraví 28. 03. 2020 PDF Tisk

5 tipů, jak nejlépe přivítat příchod jara

Už se také těšíte, až budou dny stále delší, bude častěji svítit slunce, všechno se bude zelenat a příroda rozkvete? Víme, čím si toto krásné období ještě více zpříjemnit!

5 tipů, jak nejlépe přivítat příchod jara

Pročistěte se
Tělo potřebuje po zimě odlehčit a zbavit se všech toxinů. Nejsou ale vhodné příliš silné a drastické detoxy. Stačí to udělat jemně a přírodní cestou, například s lahodným bylinným čajem s obsahem koření – anýzu, fenyklu, kořenem lékořice, kardamomem, koriandrem a semínky celeru. Toto složení napomáhá k pročištění těla od toxinů a k regulaci trávení, navíc pití čaje uklidňuje a zvedá i náladu.

Bio čaj Feel New Detox, Pukka, Jóga Market, 129 Kč 

Pořiďte si novou vůni
Zapomeňte na těžké, silné vůně! Teď je čas na něco lehčího a svěžejšího, co navíc dodá dobrou náladu a ovlivní i to, jak se cítíte. Úžasný je jemný a podmanivý organický parfém, díky kterému budete fyzicky i psychicky v pohodě. Ucítíte v něm pižmo, mandarinky, čaj, mech, cedr a santalové dřevo. Vůně je obohacená o speciální kombinaci Bio-Bachovek, které dokážou působit na klidnou, jasnou a šťastnou mysl.

Organický parfém Šťastný den, Fleurs de Bach, Jóga Market, EdP 30 ml 920 Kč

Začtěte se
Odložte na chvíli všechny počítače a mobily, nechejte sociální sítě bez aktivity a raději si dopřejte chvilku pro sebe při pěkné knížce, která vás pomyslně přenese do Indie. Nádherné země plné kontrastů – krásy, bohatství, ale také chudoby a špíny. Krásně o ní píše ve své cestovatelské knížce jógový instruktor Václav Krejčík. Je tak čtivá, že budete mít pocit, že jste přímo tam.

Kniha Indická ulice aneb hledání štěstí, Václav Krejčík, Jóga Market, 379 Kč

Motivujte se k cvičení
Tělo potřebuje rozproudit energii a rozhýbat se. Skvělá je na to jóga. Nebojte se, nemusíte hned dělat krkolomné ásany ani stojky na hlavě. Vynikající je začít jemnějšími formami, například jin nebo restorativní jógou. A skvěle vám k tomu pomůže nádherná podložka v jemných jarních barvách, vyrobená z ekologicky šetrného TPE materiálu. Je lehká, neklouže a také je velice komfortní.

Podložka na jógu I Glow Crystal Pink, LOLË, Jóga Market, 1199 Kč

Zpevněte si tělo
Pro hladkou pokožku bez celulitidy pomůže nejenom cvičení a vnitřní detoxikace, ale také péče. Vynikající je přírodní tělový olej, který obsahuje výtažky z březového listí, jež dokážou intenzivně podpořit látkovou výměnu a vylučování škodlivin z těla. Olej nádherně voní, dobře se vstřebává a při pravidelném používání je pak pokožka zpevněnější, krásnější a hladší.

Březový olej na celulitidu, Weleda, Jóga Market, 449 Kč

 

Objednat předplatné