Jóga Zprávy 04. 06. 2020 PDF Tisk

5 pilířů pro nalezení pravého milostného spojení

Jste svobodní a hledáte pravou lásku? Nebo jste ve vztahu, ale doufáte, že navážete hlubší, intimnější spojení s vaším partnerem? Ano, i tady vám může pomoci jóga!

5 pilířů pro nalezení pravého milostného spojení

1. Randěte vědomě
Amy Baglan, zakladatelka a výkonná ředitelka společnosti MeetMindful, v článku 5 pravidel pro vědomé randění uvádí, že klíčem k pozitivnímu randění je spojení s podobně smýšlejícími lidmi, kteří sdílejí vaše zájmy. „Možná se nezabývají naprosto stejnými činnostmi jako vy, ale mají nějakou praxi osobního růstu a té se drží,“ vysvětluje. Baglan také zdůrazňuje, že je důležité, aby člověk zůstal autentický a nebál se klást otázky.

2. Cvičte jógu (samostatně a se svým partnerem)
Díky józe poznáte své tělo – a čím důvěrněji se znáte sami se sebou, tím lepší intimitu můžete sdílet s někým jiným. Učitelka jógy v NYC Kristin McGee k tomu říká: „Čím více jste si vědomi svých pocitů, tím více jste schopni se vnímat a zažívat tak vše také ve vztahu.“ Jóga rovněž pomáhá nevšímat si různých rozptýlení a být přítomen v daném okamžiku.

3. Poraďte se se svým psychoterapeutem
Podle odborníků na vztahy vám psycholog může pomoci zjistit, který vztah je pro vás ten pravý, který vám dává, a který naopak jen bere. Díky kvalifikovanému psychologovi také pochopíte, proč toužíte po nedostupných partnerech, kteří vás nemilují tak jako vy je. Ať už jste pouze zvědaví, zda je čas jít dál nebo jestli vaše pravá láska čeká za rohem, psychoterapeut může přispět k jasnosti vašich pocitů, která se vám bude hodit pro budoucí kroky ve vašem milostném i partnerském životě.

4. Buďte sami sebou
Pokud jde o nalezení skutečného spojení, je důležité být sám sebou. Nemůžete předstírat, že jste někdo jiný, a už vůbec to nelze předstírat na dlouhou dobu. A buďte opatrní také v tom, do koho se zamilujete, zda je to opravdu ten člověk, nebo pouze vaše představa o tom, jaký by měl či neměl být. Pravdu je někdy těžké vidět, když se na ni díváte skrze růžové brýle.

5. Meditujte
„Meditace vám pomůže zmírnit stres a čím méně jste stresovaní, tím více jste schopni být plně přítomni se svým partnerem,“ dodávají odborníci z Meditation Studio Yoga Journal. Meditační praxe vám pomůže být více v kontaktu s tím, co se děje „v tuto chvíli“, a lépe si uvědomovat pocity druhých, zvyšuje vaši empatii a soucit a pomáhá vám být na hlubší úrovni se svým partnerem.

 

  • zpracovala: Valentina Lebová
  • zdroj: yogajournal.com
  • foto: Shutterstock.com

Objednat předplatné