Jóga Zprávy 16. 04. 2020 PDF Tisk

5 důvodů, proč lidé tohoto milénia milují jógu

„Mileniálové“, jak se často lidem dnešní doby říká, bývají také označováni jako „generace wellness“, protože se zaměřují na správné stravovací návyky, tj. čisté a zdravé potravinvypracovaná a správně fungující těla.

5 důvodů, proč lidé tohoto milénia milují jógu

V důsledku toho se zdraví stalo každodenním „tématem“ č. 1 a není překvapením, že jóga se stala populární formou cvičení včetně meditace. Sarvesh Shashi, odborník na jógu, uvedl pět důvodů, proč tato generace miluje jógu.

1. Jóga je skvělá pro vaši fyzickou a duševní pohodu
Jóga se stala populární fitness rutinou pro většinu lidí, jelikož zvyšuje pocity pohody, štěstí a celkové spokojenosti.

2. Účinný pomocník proti stresu
Mladí lidé vedou nesmírně konkurenční a hektický společenský a profesní život. Existuje několik technik jógy, které pomáhají splnit jejich požadavky a cíle a zároveň podporují jejich zdraví a celkovou kondici. V józe je důležité soustředit se na držení těla a techniky dechu. Je to tedy jeden z nejlepších způsobů řešení stresu a nepřetržité hektičnosti životního stylu, který je v oblibě nejen dnes, ale již tisíce let.

3. Je „univerzální“
Jóga je skvělá sama o sobě, ale také velmi snadno a dobře propojitelná s ostatními druhy sportovních aktivit. V důsledku toho oslovuje tisíce lidí, kteří mají různé fitness cíle. Zatímco někteří lidé mají za cíl zhubnout, jiní chtějí jen snížit stres či zlepšit flexibilitu. Jóga je univerzální forma, která zaručuje celkové výhody. 

4. Lze ji praktikovat kdykoli a kdekoli
Ať už je to súrja namaskár nebo jakákoliv jiná ásana, jóga není omezena na místo ani čas. Lze ji provádět kdekoli a kdykoli. Dokonce i způsob, jakým ji praktikujete, je plně ve vaší režii. Můžete cvičit 90 minut denně, pokud vám to čas dovolí, nebo si dát jen pár pozdravů slunci po ránu, aby vaše tělo dostalo tolik potřebnou energii na celý den.

5. Prospěšné řešení k lepšímu životního stylu
Jóga pomáhá předcházet běžným onemocněním souvisejícím s dnešním životním stylem a říká se, že udržuje hypertenzi a obezitu pod kontrolou a také pomáhá předcházet vzniku srdečních chorob a cukrovky anebo následně mírnit jejich příznaky a dopad na náš život. Lidé trpící běžnými každodenními problémy, jako je bolest hlavy či těla v důsledku špatného držení těla, syndromem polycystických ovarií, špatným spánkem či nedostatečnou schopností se soustředit, mohou také získat úlevu od svých potíží pravidelným cvičením jógy.

 

  • autor: Valentina Lebová
  • foto: Shutterstock.com

Objednat předplatné