BLESKOVĚ
Jóga Zprávy 28. 01. 2021 PDF Tisk

5 ásan pro lepší imunitu

Zlepšení imunity je přirozený způsob, jak chránit své tělo před jakýmkoliv onemocněním a infekcemi, které vás mohou zasáhnout. Jedním ze způsobů, jak to udělat, je začlenit jógu jako každodenní rutinu do vašeho života.

5 ásan pro lepší imunitu

Jóga není jen tradiční praxe, která posiluje a zvyšuje vaši flexibilitu, ale také zaručuje holistické wellness pro celé tělo. Jóga se používá po staletí k udržení tělesné kondice, ale také k tomu, aby všechny aspekty žití a bytí byly v rovnováze. Můžete tedy mít nejen tělo svých snů, ale také se zbavit toxinů, negativní energie a udržet vaše životně důležité orgány v pořádku. Může vám pomoci vybudovat odolnost jak uvnitř, tak zvenčí.

Určité pozice z jógy vám mohou pomoci podpořit, vyrovnat a posílit imunitní systém. Jóga jde ale mnohem dál. Pomůže vám vyrovnat se a bojovat s oxidačním stresem, který představuje riziko pro všechny zdravé buňky v těle.

Pokud se jóga praktikuje pravidelně, systematicky snižuje stres v těle, což zase snižuje možnosti případného zánětu a celkovou degeneraci buněk. Pravidelným cvičením jógy děláte pro své tělo víc, než si zpočátku umíte představit. Jóga také zvyšuje schopnost těla lépe a snáze bojovat s nemocemi.

Renomovaný jógový guru, trenér a velmistr Akshar naznačil, že stačí pouze 5 jógových ásan, které si snadno zacvičíte kdekoliv a kdykoliv a které jsou velmi užitečné pro vaši imunitu.

Vezměte prosím na vědomí, že ti, kteří mají problémy se srdcem, překyselením organismu nebo nedávno podstoupili operaci, by měli před prováděním těchto ásan být opatrní a poradit se nejprve se svým lékařem.

A které ásany má Akshar na mysli?

Vadžrásana
Sedět ve vadžrásaně pět minut má skvělý vliv na naši imunitu. Tato ásana zároveň prospívá trávicímu systému, podporuje tok krve do životně důležitých orgánů těla a zlepšuje funkci jater. Rovněž udržuje mysl v klidu a rovnováze, pokud se provádí pravidelně, čímž eliminuje nežádoucí stres. 

Baddha kónásana
Baddha kónásana otevírá boky a podporuje průtok krve do střev. Je považována za základní ásanu pro začátečníky, která je v raném stádiu praxe komplexní. Může zmírnit nepohodlí a zažívací potíže u lidí, kteří si na tyto problémy často stěžují. 

Naukásana
Posiluje břišní stěny a zlepšuje zdraví základních orgánů, včetně jater, slinivky břišní a střev, čímž pomáhá čistit průtok krve a vylučovat toxiny a odpad z těla. Dobře fungující trávicí systém prospívá imunitě a z dlouhodobého hlediska by mohl pomoci odvrátit nemoci od samého základu. 

Tripadásana
Zlepšuje úroveň koncentrace, celkového vycentrování mysli, snižuje stres a napětí. Pravidelné cvičení této ásany posiluje životně důležité orgány a celkově mění pohled na životní styl. 

Padahastásana
Jedna z hlavních ásan súrja namaskár, která výrazně snižuje zažívací potíže, masíruje trávicí orgány, podporuje a reguluje průtok krve a zvyšuje celkovou vitalitu těla.

  • zpracovala: Valentina Lebová
  • foto: Shutterstock.com

Objednat předplatné