Jóga Zprávy 03. 01. 2019 PDF Tisk

10 tipů, kam jít na jógu v novém roce 2019

Ať už jste vášnivý jogín, nebo začátečník, který by jógu rád vyzkoušel, máme pro vás tipy, kam se za jógou vydat.

 

10 tipů, kam jít na jógu v novém roce 2019

Jóga je starověké cvičení, které spojuje tělo, mysl a ducha a snaží se o celkovou jednotu mezi těmito třemi aspekty. Lidé cvičí jógu po tisíce let, aby pocítili klid a harmonii v sobě samých. Cvičení jednotlivých pozic je jedním z nejznámějších druhů jógy, avšak samotná jóga jde mnohem dál za hranici pouhé fyzičnosti. Jóga také napomáhá být zdravější a šťastnější, a to díky vitální životní energii. Jóga nás učí sebekontrole, relaxaci a správnému dýchání.

Naučte se cvičit, relaxovat a dýchat pod vedením těch nejlepších odborníků.

  1. Studio Bikram Yoga České Budějovice – Bikram yoga, častokrát také označovaná jako tzv. „hot yoga“, je dynamický 90minutový program 26 póz vycházejících z hathajógy (fyzické jógy) a dvou dechových cvičení. To vše v sále dokonale vyhřátém na 42 °C.
  2. HIT Fitness Flora Praha – HIT Fitness Flora je sportovní centrum s vysokou společenskou úrovní, motivační atmosférou a netradičním designem. Poskytuje širokou škálu sportovních aktivit i regeneračních a relaxačních služeb.
  3. Yoga&Joga, studio zaměřené na jógu, relaxaci a meditaci v centru Prahy – Nabízí různé styly jógy (iyengar, hatha, power, gravid, dětská), workshopy, tuzemské zájezdy s jógou, prodej pomůcek a doplňků na jógu. Plný dopolední a odpolední rozvrh sedm dní v týdnu.
  4. Jóga ve mlýně – pohyb v klidném prostředí starého mlýna – Jógacentrum ve Vojkově nabízí v nádherném, klidném prostředí starého mlýna pravidelná cvičení powerjógy a hathajógy.
  5. Ajurvéda – Zen Asian Wellness v Praze – S kým jste si naposledy povídali beze slov? Svěřte své tělo a mysl péči, která vám navrátí rovnováhu. Ulehněte, poslouchejte naše ruce, dýchejte a užívejte. Vše, co přinášíme, je nejpečlivěji vybráno a složeno ze substancí našich světů. Jsme součástí tradice úsměvu, porozumění a úcty.
  6. Yoga & Art – jóga a umění na Šestce – Nová značka prezentující se unikátním projektem propojení výtvarných a pohybových aktivit pro dospělé i děti.
  7. Lipno pro ženy – víkendové akce pro maminky a jejich ratolesti – Přináší celoroční hlídání dětí od třech měsíců věku v obci Lipno nad Vltavou a víkendové akce pro maminky a jejich děti, aktivní víkendy s TRX, zumba, bosu, jumping, wellness, kolo, brusle, paddleboard, jachting, cvičení s kočárkem a program Maxík pro předškolní děti.
  8. Iyengar Institut Praha – V centru Prahy, v ulici Vodičkova, najdete Iyengar Yoga Institut Praha, zaměřený na iyengar jógu, relaxaci a meditaci. Institut dále pořádá řadu mezinárodních workshopů, dovolených s jógou a učitelské kurzy.
  9. Mangala Yoga – dynamická jóga – Přijďte si zacvičit dynamickou jógu v příjemném prostředí Etnosvěta v centru Prahy.
  10. Cordeus, centrum trvalého zdraví – Unikátní Centrum trvalého zdraví Cordeus v Praze 6 se zabývá oblastmi a tématy souvisejícími s udržením trvalého zdraví člověka. Nabízí služby z oblasti celostní péče, reflexoterapie, fyzioterapie, balneoterapie, detoxikace, programů pro těhotné, maminky s miminky, ale i pohybové aktivity.