Instruktor jógy (specializace Jóga pro zdravá záda)

26. 01. 2017 - 19. 05. 2017
Praha


Pořádá: Power Yoga Akademie
E-mail: skoleni@poweryoga.cz
Místo konání: Praha

Další informace: http://www.poweryoga.cz/zakladni-kurz/instruktor-jogy-joga-pro-zdrava-zada/

Odborný garant: MUDr. Aneta Králová

Akreditovaný kurz Instruktor jógy

Charakteristika

Instruktor jógy je rekvalifikační vzdělávací program akreditovaný MŠMT a je určený všem instruktorům, kteří chtějí pracovat na změně nesprávných pohybových návyků svých klientů.

Instruktor jógy pro zdravá záda je ucelený vzdělávací program, zaměřený na práci se specifickou skupinou klientů se zdravotním omezením - poruchami pohybového systému (vertebrogenní či kloubní obtíže),neurologickým onemocněním (např. roztroušená skleróza) či interním onemocněním v rámci metabolického syndromu (vysoký krevní tlak, diabetes II. typu, obezita).

Instruktor jógy pro zdravá záda se může stát kvalitním poradcem v jógových  či fitness centrech a vést klienty formou individuálních či skupinových lekcí.

Vzdělávací program vychází z nejnovějších poznatků v oblasti fyzioterapie, jógy, funkčního cvičení, lékařství a výživy.
Velký důraz je kladen na zvládnutí efektivního zapojení středu těla (hlubokého stabilizačního svalového systému páteře), techniku správného dýchání a jeho rozvoj pro zlepšení zdraví a nápravu nevhodných pohybových stereotypů.

Účastník základního vzdělávacího programu je vzdělávaný odborníky v oblasti fyzioterapie, jógy, sportovního tréninku, lékařství a výživy na základě mnohaletých zkušeností a nejnovějších poznatků v těchto oblastech.