Magická INDIE s jógou a rituály

24. 02. 2020 - 06. 03. 2020
INDIE


Pořádá: CK Mandala Adventures
Kontaktní osoba: Marie Kadlecová, Dagmar Volfová
E-mail: mandala@ckmandala.cz
Místo konání: INDIE

Další informace: http://www.simhayoga.cz/jogove-cesty/

Jóga a spočinutí v čirém bytí v Rišikéši v podhůří Himalájí u posvátné řeky Gangy, s návštěvou nezapomenutelného Taj Mahalu. Cesta pro ty, kteří mají chuť a odvahu poznávat – nejen magickou Indii všemi smysly, ale i svou krajinu vnitřní. Jóga není jen o cvičení. Když se na chvilku zastavíme a spočineme uvnitř sebe, nalézáme odpovědi na své otázky i více důvěry v sebe sama.

Cestu je možné prodloužit buď relaxačně pobytem u moře na jižní Goa nebo studijně v ašrámu Gurudžího v jižní Indii – unikátní prastará tantra pravé ruky – meditace a očistné ajurvédské techniky pro uvolnění proudění energie kundalíní.

Připojte se k cestě plné chutí, vůní, tradičních indických rituálů, jógy a zážitků s Dášou, která v Indii vedla jógové centrum a tato kouzlená země je již 7 let jejím druhým domovem.

 více info o této cestě a další jógové cesty za (sebe)poznáním: http://www.simhayoga.cz/jogove-cesty/

 

 

Magická Indie: mnoho rozdílných světů v jedné zemi. Hinduistická Indie Rišikéše a Haridwaru v duchovní oblasti podél posvátné řeky Gangy. A také monumentální mogulská architektura, pomník lásky Taj Mahal a živelné Dillí s buddhistickou oázou Majinu Ka Tilla. Indie je nejen velmi rozlehlá, ale i pestrá země.

Po příletu do Dillí a přestupu na lokální let spočineme v nezapomenutelném Rišikéši. Ačkoli se mu přezdívá hlavní město jógy, nabízí mnohem více než „cvičení jógy“ a učaruje nejen jogínům. Jógoví  příznivci se mohou těšit na tantrickou hatha jógu s Dášou a k tomu velkou nabídku jógy s místními učiteli. Ale také na meditace u Maa Gangy,  očistné koupele, hindu tradiční rituály, ohnivý rituál yagna, návštěvy chrámů, meditace v jeskyni,setkání se sadhuy v horách.

Můžete si užívat úžasného městečka Rišikéš a jeho okolí se vším, co nabízí, pochutnat si na báječné indické kuchyni i neopakovatelných exotických ovocných salátech, navštívit ašrám, kde pobývali The Beatles, spočinout u řeky Gangy, dopřát si očistnou koupel, být součástí pulzující spirituality  obřadů Ganga Aarti a samozřejmě, seznámit se s Indií všemi smysly.  Vydáme se i ke skrytým vodopádům, k chrámu na východ slunce nad himalájskými kopci a navštívíme i Kankhal – samadhi místo oslavované svaté ženy SriAnadaMaiMaa a posvátné město Haridwar na řece Ganze s velkolepými ceremoniemi a rituály.

Z podhůří Himalájí se přesuneme do Dillí, kde objevíte kromě mogulských paláců, nekonečných trhů a živelné Indie i buddhistickou oázu Majinu Ka Tilla. Z Dillí se také vypravíme i na výlet do Agry k monumentálnímu pomníku lásky Taj Mahal, jednoho z novodobých divů světa.

Magická Indie je plná nevšedních zážitků.

Jaká je Indie?

Kouzelná, divoká, osobitá, hlučná i tichá, melodická, okouzlující, plná báječných chutí, spirituální, nezapomenutelná. I taková je Indie. Ale těžko popsat slovy. Každý má jiný zážitek, vjem, pocit, pro každého je Indie něčím osobitým, nezopakovatelným, zkrátka místo, které pohltí všechny vaše smysly a okouzlí vás… po svém.  

Láká vás vydat se do lůna spirituality, země, kde se mísí různá náboženství, spirituální směry a i vy si zde můžete namíchat svůj osobitý koktejl? S respektem k místní kultuře, s pokorou a přesto sami, u sebe, vzeleni a u posvátné řeky Gangy, na obřadech, v chrámech, v ulicích i na jógových setkáních.

Indie dýchá, pulzuje a okouzlí vás. Necháte se?

Cena: 44.900 Kč

CENA ZAHRNUJE

letenku Praha – Dillí – Praha s kvalitní leteckou spol.
lokální letenku Dillí – Dehradun

tantrickou hatha jógu s Dášou v Rišikéši
přepravu mezi jednotlivými destinacemi a letištěmi
zajištění výletů (Kankhal, Haridwar, himalájské jeskyně, vodopády, chrám Kunjapuri včetně místního průvodce a dopravy)
vstup na Taj Mahal
ubytování bez stravy

CENA NEZAHRNUJE

soukromé cestovní pojištění
pojištění storna zájezdu
stravu (počítejte cca 700 RS na den tj. ca 250-300 Kč/den)

volitelné lekce jógy s místními učiteli (počítejte cca 200 RS/lekce tj. 80 Kč)
vízum (vyřízení buď online nebo na ambasádě v Praze, možnost nechat zařídit přes CK )

dary kněžím za uskutečnění rituálů a případné vstupy na další památky v Dillí (volitelný program)

Program cesty (pořadí výletů je orientační, může se změnit dle podmínek na místě) 

24.2.      1. den

Odlet z Prahy do Dillí

25.2.      2. den

Přílet do Dillí, přestup na let do Dehradunu, příjezd do Rišikéše, ubytování v hotelu v blízkosti posvátné řeky Gangy

26.2.      3. den

Ranní jóga, poznávání městečka Rišikéš,  které tepe hindu rituály u řeky Gangy i v místních chrámech. Během následujících dní budete mít možnost zúčastnit se několika tradičních posvátných rituálů (dle dohody na místě) a objevit toto kouzlené místo a jeho okolí

27.2.      4. den

Ranní jóga, volný program v Rišikéši, který má mnoho co nabídnout, cesta k meditační jeskyni Vačista (taxi a kratší chůze)

28.2.      5. den 

Východ slunce u chrámu Kunjapuri,  možnost ranní jógy při východu slunce v horách či bdělé rozjímání, návrat zpět do Rišikéše a odpoledne volný program – krásy Rishiekshe a relaxace u Maa Gangy

29.2.      6. den

Ranní jóga, odpoledne výlet do posvátého města Haridwar a Kankhal (posvátné místo samadhi SriAnandaMayee Maa), večerní velké oslavy Ganga Arti v Hardwaru 

1.3.      7. den

Ranní jóga, volný program v Rišikéši a okolí, možnost večerní jógy na pláži nebo návštěvy chrámu Nilkant

2.3.      8. den

Ranní rituál Shiva Abishek v chrámu v Rišikéši, odpoledne výlet k skrytým vodopádům s možností koupání

3.3.      9. den

Ranní jóga, odpočinek v Rišikéši, přejezd do Dillí

4.3.      10. den 

Taj Mahal – majestátní pomník lásky z bílého mramoru v Agře. Taxi zpět do Dillí, přespání v hotelu v Dillí.

5.3.      11.den

Objevování Dillí, trhy, místní památky a také tibetská buddhistická oáza Majinu Ka Tilla

6.3.      12.den

Brzký ranní let z Dillí do Prahy, přílet stejný den


Více informací, rezervace a přihlášky: na webu této cesty u CK MANDALA zde,   

Možnosti prodloužení cesty:

Relaxační varianta: přímořská jižní Goa (pobyt u moře v luxusních chatičkách – ca 4 dny, možnost výletů, cesta je bez průvodce, ale pomůžeme se zajištěním ubytování a lokálních letenek, zpáteční letenka ČR – Dillí se rovnou objedná na požadovaná data)

….

Studijní varianta: Yantra + Mantra = Tantra.

Unikátní workshop tradiční indické tantry v ašrámu u Gurudžího Rajkumara Baswara v Saoneeru (také jižní Indie) pod vedením Dáši u jednoho z nejvýznamnějších učitelů tradiční tantry pravé ruky v Indii. Prastará tradice práce s mantrami, geometrickými obrazci yantrami a ohnivé rituály yagna. Jedinečná možnost během 4-5 dnů studovat první level tradiční tantry pravé ruky. Praxe pro probouzení a harmonizaci energie kundalíni za pomoci ajurvédských receptur, zábalů a mantra meditací. Pokud vás zajímá tato varianta, pište rovnou Dáše (Kala Aryvrat) – studovala tuto tradici 6 let u tohoto učitele. Gurudží žije a ašrámu, můžete se s ním setkat a lze tu studovat ve větším pohodlí než dříve. Přijďte zažít tuto velmi silnou transformační praxi, se kterou se v Evropě běžně nesetkáte.

dotazy: dasa@simhayoga.cz

Lektorka a průvodkyně cesty: Dagmar Volfová (Kala Aryavrat) vede jógové semináře jako rituál pro uvolnění těla a mysli a rozšiřování vědomí. Praxe je jemná, pomalejší, nepříliš fyzicky náročná a přesto do hloubky. Vychází ze zkušeností ze své osobní praxe tantrické jógy, zkoumání univerza a také 5 letých studií autentické tantry pravé ruky v Indii (mantra meditace, ohnivé rituály yagna, yantry). V Indii vedla též 3 sezóny jógové centrum v Rišikéši, procestovala tuto zemi sama během několika let a již třetím rokem provází pro CK Mandala tyto magické cesty pro menší skupinky cestovatelů a plán a náplň cest tvoří podle svých zkušeností a také míst a obřadů, které si získaly její srdce a nyní i srdce spolucestovatelů.

Jedna z referencí na cesty do Indie např. zde:

„Kdo ještě váháte, tak věřte , že Indie z Dášou je nezapomenutelný zážitek. Měla sem to potěšení jet do Indie na podzim. Tolik zážitků, krásných míst, jógy, rituálů, skvělého jídla, drzých opic nikde jinde snad za dva týdny nikde nenajdete. …..cesta mi přinesla nejen nová přátelství, ale taky trošku jiný pohled na svět. Určitě se tam vrátím a to doufám brzy …..takže neváhejte a jeďte“

Jana

 

 více info o této cestě a další jógové cesty za (sebe)poznáním: http://www.simhayoga.cz/jogove-cesty/

 Rezervace, dotazy a přihlášky:   mandala@ckmandala.cz.