BLESKOVĚ
Roční období 01. 02. 2022 PDF Tisk

Čínský nový rok 2022 – rok Tygra

Rok Tygra podle čínského lunárního kalendáře započne v úterý 1. února 2022 a potrvá až do 21. ledna 2023. Do jakého roku tedy podle čínského horoskopu vstupujeme? Co nás čeká a nemine?

Čínský nový rok 2022 – rok Tygra

Proč se datum čínského Nového roku každoročně mění?
Ačkoliv se jeho datum mění, vždy připadá na dobu mezi 21. lednem a 20. únorem. Čínský Nový rok se totiž řídí čínským lunárním kalendářem, který je vždy „pozadu“ 21–51 dní oproti gregoriánskému kalendáři, kterým se řídí většina světa. Čínský Nový rok respektuje lunární fáze Měsíce a připadá vždy na první novoluní, které následuje po zimním slunovratu.

Tygr – nebojácný, ale i urputný
Tygr jako znamení představuje odvážnost, sílu, cílevědomost, průbojnost a odhodlání. Tygří energie, ambicióznost a síla se promítnou i do událostí, jež nás během roku čekají. To v překladu znamená, že se méně budeme držet v pozadí a budeme více otevřeni změnám a překážkám, které jsou před námi. Platí to i pro nové zkušenosti, které před námi budou a které nebudeme vnímat tolik jako hrozbu. Pod znamením Tygra se budou jevit spíše jako příležitosti, do nichž se budeme moci ponořit s patřičnou hrdostí podobnou této kočkovité šelmě a adaptovat se budeme s větší lehkostí. Pozor na úzkosti, které se mohou objevit, pokud si toho na bedra naložíme až příliš.

Rok Tygra a elementu vody
Rok 2021 jsme prožili pod nadvládou kovového Buvola. Letošní rok se ponese ve znamení vodního Tygra. Element vody je silně spjatý s emocemi, vitalitou a (duchovní) komunikací. Příznivě může nabudit náš entuziasmus a zapůsobit na rovinu naší emoční inteligence, ovšem vznětlivější povahy by si měly dát pozor na neukočírované projevy bouřlivých emocí.

Posilnění energií Tygra pocítíme taky během jednání na cestě za svými cíli, důležité však zůstávají vůle a důslednost – zkrátka to, že se nenecháme odradit hned při prvním nezdaru. Obecně přinese nový rok notnou dávku dynamiky, která se může promítnout jak v rodinných či milostných vztazích, tak i v oblasti profesního působení. Právě energie vodního Tygra nám možná dodá kuráž, abychom konečně změnili to, co už třeba dlouho odkládáme. Rok Tygra, který již brzy nastane, představuje především prostor pro nová dobrodružství, do nichž se můžeme pustit.

Kdy byly roky tygra?
Čínský horoskop čítá 12 zvířat, cyklus jejich obměny tedy trvá celkem 12 let. Znamení Tygra podle tradičního čínského horoskopu připadá na roky 1938, 1950, 1962, 1974, 1986, 1998, 2010, letošní 2022 a další pak nastane v roce 2034. V nadvládě vodního Tygra jsme byli naposledy v roce 1962.

Šťastný nový (čínský) rok!

  • autor: Klára Palkosková
  • foto: Shutterstock.com

Objednat předplatné