Víkend s jógou a wellness v Mikulově "zdravá záda"

10. 03. 2023  14:30 - 12. 03. 2023  11:00
Hotel Galant, Mikulov


Pořádá: JÓGA EVA
Kontaktní osoba: Eva Hrdličková
Telefon: 608050449
E-mail: jogaeva@email.cz
Místo konání: Hotel Galant, Mikulov

Další informace: https://www.jogaeva.cz/akce/pobyty-s-jogou/mikulov-galant-10-12-3-2023/
Pozvánka na jarní VÍKEND S JÓGOU a WELLNESS v hotelu Galant v Mikulově - téma "zdravá záda".

V CENĚ JE:
- jógový program (5 lekcí, 1 workshop)
- ubytování na 2 noci v 1 - 3lůžkových pokojích s vlastním soc. zařízením
- bohatá snídaně formou rautu
- 2 hodiny wellness denně
- župan na pokoji
- využití fénu, kosmetiky, trezoru...
- parkování

CENA:
záloha 1990 Kč
+ doplatek 2000 Kč (ve 2lůžkovém pokoji) nebo 1600 Kč (na přistýlce 3lůžkového pokoje) nebo 3200 Kč (1 osoba na pokoji)

REZERVACE FORMULÁŘEM, poté očekávejte email s detaily

O HOTELU:
Hotel Galant leží v centru krásného města Mikulov. Je tedy ideálním výchozím bodem pro výlety po historických památkách, kterých je zde opravdu požehnaně (včetně mikulovského zámku, který je v březnu otevřený).
Součástí hotelu je vinný sklípek, domácí pivovar, kde čepují pivo Galant, Pivovarská restaurace atd. 
Hotelové wellness vás ohromí střešními venkovními vířivkami s výhledy přímo na Svatý Kopeček a zámek, dále střešním krytým bazénem, pěti druhy saun a úžasným relaxačním prostorem. 
Dále je možnost masáží a dalších procedur.
 
O POBYTU:
Pobyt je vhodný PRO ZAČÁTEČNÍKY I POKROČILEJŠÍ. Téma pobytu jsou ZDRAVÁ ZÁDA - pojmeme to komplexně, procvičíme tedy celé tělo, ale více se zaměříme na svaly trupu a pánve - protáhneme oblasti zkrácené a posílíme ty ochablé. Zaměříme se na provádění pozic nenásilně, přitom efektivně - ve správném nastavení a s přihlédnutím k individuálním tělesným dispozicím. 
CVIČÍME a MEDITUJEME V PROSTORNÉM SALÓNKU.
 
O LEKTORCE:
"Pobyty vedu od roku 2014, Józe se věnuji více než 13 let, baví mě propojovat jógu, moderní rehabilitační přístupy, tradiční čínskou medicínu, působení na orgány a endokrinní žlázy. Zabývám se také tělesnou diagnostikou a individuálním poradenstvím.
Zakládám si na pečlivém navádění do pozic s přihlédnutím k individuálním rozdílům mezi lidmi. Zároveň volím pozice šetrné, smysluplné a ve fyziologických rozsazích. (Nečekejte tedy žádné krkolomné pozice a pozice vyžadující extrémní flexibilitu a sílu.) Poradím vám, jak pohyb vykonat, co byste při něm (ne)měli cítit, jak si jej případně upravit, jak a kam dýchat...
Díky pravidelnému a hlavně správně zvolenému způsobu cvičení jsem si pomohla od dřívějších bolestí zad, zlepšila držení těla a přispěla k duševní rovnováze."
Eva Hrdličková (https://www.jogaeva.cz/kontakt/o-mne/)
 

PROGRAM (čeká Vás celkem 5 lekcí, 1 workshop):

Program je časově uzpůsobený tak, abyste měli prostor na gastronomické zážitky, degustaci vína či piva Galant, procházky historickým Mikulovem, případnou prohlídku mikulovského zámku, výšlap na Svatý Kopeček, a také na odpočinek v kouzelném prostředí wellness. Provozní doba wellness je 9 - 14h (pouze aqua wellness) a 15 - 20h (aqua + sauna wellness), v ceně pobytu je na každý den jednorázový vstup na 2 hodiny buď do aqua wellness nebo do aqua + sauna wellness. 

PÁTEK 10. 3.:
od 14:30: příjezd, doplatek na recepci hotelu, přenesení podložky do cvičebního salónku, ubytování, případně návštěva wellness od 15h (doporučuji vyjet s předstihem)

16:45 - 17:00: prezence v sále - s každým z vás se přivítám a zkonzultuji případná omezení ve cvičení

17:00 - 18:00: JÓGA NA PROTAŽENÍ TĚLA PO CESTĚ (V této úvodní lekci si po cestě narovnáme a rozhýbeme páteř, prodýcháme záda, zklidníme rozvířené myšlenky a naladíme se na užívání si přítomných okamžiků.) 

od 18h: osobní volno (wellness - max. do 20h, restaurace, kavárny...)

SOBOTA 11. 3.:
7:45 - 8:45: JÓGA NA HARMONIZACI BEDERNÍ PÁTEŘE A ZAD (Na této lekci protáhneme oblast beder a ohybačů kyčlí, posílíme břicho a hýždě.) 

7 - 10h: snídaně 

10:30 - 11:40: praktický workshop "JAK NA HEZKÉ DRŽENÍ TĚLA" (Harmonické držení těla je úzce spjato s bezbolestnými zády a naopak, některé principy je vhodné pochopit a můžete je poté využívat i v denním životě a předcházet různým potížím. Kromě toho, že si budeme jednotlivě i ve dvojicích nastavovat držení těla od chodidel až po vrcholek hlavy, u některých z vás si také vysvětlíme, co může být příčinou i důsledkem Vašich dysbalancí, jak tedy přistupovat ke cvičení, které pozice preferovat, které spíše vynechat.)  

11:40 - 16:00: osobní volno (výšlap na Svatý Kopeček, prohlídka zámku atp.)

16:30 - 17:15: JÓGA NA HARMONIZACI HRUDNÍ A KRČNÍ PÁTEŘE (Na této lekci protáhneme prsní svaly a přední část deltového svalu, uvolníme zadní šíjové svaly, posílíme naopak stabilizátory lopatek. Budeme také na hrudní páteř působit ve smyslu trakce, tedy tahu, a to i v jemně obrácených pozicích. Výsledkem bude zlepšení napřímení hrudní a krční páteře, rozšíření ramen. Vaše páteř může být po lekci reálně o nějaký ten milimetr delší:). )

17:20 - 17:55: JÓGA PRO SPOKOJENÁ "ESÍČKA"  (Tato ošemetná část těla, křížokyčelní skloubení, je náchylná ke spazmům, blokacím či např. přílišnému rozvolnění. Pozlobila už velkou spoustu lidí:-). Zkusíme ji jednak stabilizovat přes svaly pánevního dna, jednak uvolnit pomocí různých pozic. Ukážeme si také, co SI kloubu nesvědčí v rámci cvičení i v denním životě.)

od 18h: osobní volno (wellness - max. do 20h, restaurace, kavárny...)

NEDĚLE 12. 3.:
7:45 - 8:45: JEMNĚ DYNAMICKÁ JÓGA PRO ZDRAVÁ ZÁDA (Na závěrečné lekci propojíme vše, co jsme se na předchozích lekcích naučili a vneseme tak do cvičení více plynulosti.) 

7 - 10h: aqua wellness (od 9h), snídaně...

do 11h: odjezd