Víkend s jógou a wellness v hotelu Sladovna na téma "střed těla"

10. 02. 2023  14:30 - 12. 02. 2023  11:00
Hotel Sladovna, Černá Hora


Pořádá: JÓGA EVA
Kontaktní osoba: Eva Hrdličková
Telefon: 608050449
E-mail: jogaeva@email.cz
Místo konání: Hotel Sladovna, Černá Hora

Další informace: https://www.jogaeva.cz/akce/pobyty-s-jogou/sladovna-10-12-2-2023/
Pozvánka na zimní VÍKEND S JÓGOU a neomezeným WELLNESS v hotelu Sladovna v Černé Hoře - téma "střed těla".

V CENĚ JE:
- jógový program (5 lekcí, 1 workshop)
- ubytování na 2 noci v dvoj/třílůžkových pokojích s vlastním soc. zařízením
- bohatá snídaně formou rautu
- neomezený vstup do wellness
- župan a pantofle
- využití fénu, kosmetiky, trezoru...
- parkování

CENA:
záloha 1990 Kč
+ doplatek 2200 Kč (v třílůžkovém pokoji) nebo 2400 Kč (ve dvoulůžkovém pokoji)

REZERVACE FORMULÁŘEM, poté očekávejte email s detaily

O HOTELU:
Hotel Sladovna leží 25 km severně od Brna, ve městě Černá Hora, v těsné blízkosti slavného pivovaru a také poblíž zámku a rybníka.
Hotelová restaurace Sladovna je proslulá jedinečnou gastronomií, vaří zde z lokálních a bio surovin, originální a velmi chutná masová i bezmasá jídla. Osobně navíc oceňuji výběr hudby - decentní a nehlasité.
Další chloubou hotelu je luxusní wellness, umístěné v prostorách klenutého sklepení.
V ceně pobytu je pro nás vnitřní bazén s masážními tryskami a protiproudem, whirlpool, 5 druhů saun, tepidárium, masážní chodník, odpočívárna, ochlazovna, ledová studna (vše v rámci neomezeného vstupu).
Dále je možnost masáží, pivních lázní a dalších procedur. Provozní doba wellness je v pátek do 22h a o víkendu od 10 do 22h.
 
O POBYTU:
Pobyt je vhodný PRO ZAČÁTEČNÍKY I POKROČILEJŠÍ.
Téma pobytu je STŘED TĚLA - budeme ladit nejen jednotlivé skupiny břišních svalů a pracovat na tvarování břicha a pasu, ale především se zaměříme na funkčnost tzv. stabilizačního systému páteře ("core"), což má zásadní vliv na naše bedra, bederní páteř a plotýnky. Správný přístup ke cvičení může pomoci s držením těla, od bolestí zad, od diastázy, inkontinence atd.
CVIČÍME a MEDITUJEME V PROSTORNÉM KONGRESOVÉM SÁLE S KOBERCEM.
 
O LEKTORCE:
"Pobyty vedu od roku 2014, Józe se věnuji více než 13 let, baví mě propojovat jógu, moderní rehabilitační přístupy, tradiční čínskou medicínu, působení na orgány a endokrinní žlázy. Zabývám se také tělesnou diagnostikou a individuálním poradenstvím.
Zakládám si na pečlivém navádění do pozic s přihlédnutím k individuálním rozdílům mezi lidmi. Zároveň volím pozice šetrné, smysluplné a ve fyziologických rozsazích. (Nečekejte tedy žádné krkolomné pozice a pozice vyžadující nadměrnou flexibilitu a sílu.) Poradím vám, jak pohyb vykonat, co byste při něm (ne)měli cítit, jak si jej případně upravit, jak a kam dýchat...
Díky pravidelnému a hlavně správně zvolenému způsobu cvičení jsem si pomohla od dřívějších bolestí zad, zlepšila držení těla a přispěla k duševní rovnováze."
Eva Hrdličková (https://www.jogaeva.cz/kontakt/o-mne/)
 

PROGRAM (čeká Vás celkem 5 lekcí, 1 workshop):

PÁTEK 10. 2.:
od 14:30: příjezd, doplatek na recepci hotelu, ubytování, případně procházka po okolí či návštěva wellness (doporučuji vyjet s předstihem, abyste se stihli v klidu ubytovat a aklimatizovat)

16:45 - 17:00: prezence v sále - s každým z vás se přivítám a zkonzultuji případná omezení ve cvičení

17:00 - 18:00: JÓGA NA PROHLOUBENÍ DECHU A PROTAŽENÍ TĚLA PO CESTĚ (V této jemné lekci se příjemně naladíme, nacvičíme dech "do břicha" a komplexní brániční dech, narovnáme páteř. Pomocí Pozdravů Slunci rozproudíme nahromaděnou krev a lymfu v nohách a postupně zklidníme rozvířené myšlenky.) 

18:20: hromadná rezervace v restauraci (jídlo si vyberete z jídelního lístku, není v ceně)

SOBOTA 11. 2.:
7:45 - 8:45: JÓGA NA UVOLNĚNÍ BEDER A POSÍLENÍ STŘEDU TĚLA (V bedrech budeme hledat spíše délku, uvolnění a v oblasti středu těla stabilitu, to vše spolu s vědomým bráničním dechem. Budeme tak hledat harmonii mezi přední a zadní stranou těla - mezi břichem a bedry.) 

8:45: snídaně 

10:20 - 11:40: praktický workshop "TECHNIKA POZIC SOUVISEJÍCÍCH SE STŘEDEM TĚLA" (Nejprve si řekneme, které pozice/cviky nejen z oblasti jógy příliš nepřispívají k harmonii břišních svalů a nepodporují střed těla. Dále si projdeme několik pozic, které souvisí se středem těla a má smysl je provádět pouze při správné technice a individuálním nastavení - např. pozice prkna, bočního prkna, "obrácené kočky", balanční pozice ze stoje atd.) 

11:40 - 16:00: volný program

16:00 - 17:00: JÓGA ZAMĚŘENÁ NA ŠIKMÉ BŘIŠNÍ SVALY (nečekejte cviky typu "zkracovačky" či "sedy-lehy":), zacvičíme si několik velmi účinných cviků, které zároveň podporují funkčnost stabilizačního systému páteře, fixují harmonické držení těla a neškodí bederním plotýnkám)  

17:10 - 17:45: PÁNEVNÍ DNO V AKCI (Naučíme se pánevní dno aktivovat i uvolňovat v různých polohách těla a také součástí různých pozic. Přidám tipy do denního života ve prospěch pánevního dna a proti případnému poklesu orgánů.)

18:00: hromadná rezervace v restauraci (jídlo si vyberete z jídelního lístku, není v ceně)

volný program - wellness, posezení u lahodného moku apod. :-)

NEDĚLE 12. 2.:
7:45 - 8:45: JÓGA KOMPENZUJÍCÍ SEDAVÝ STYL ŽIVOTA (Každodenní sezení a kulacení páteře vede k postupnému ochabování středu těla, má neblahý vliv na bederní plotýnky - a nejen to. Na této lekci se zaměříme na protažení zkrácených partií těla a posílení ochablých oblastí a naučíme se provádět jemné záklony lahodící bederním plotýnkám.) 

8:45: snídaně, wellness...

11:00: odjezd