Tantrajóga ve TMĚ– skrz tmu hledám SVĚTLO v SOBĚ

25. 03. 2020  18:30 - 21:00
Moteel (býv. Bindu), Drtinova 11, Praha 5 – Smíchov


Pořádá: Dagmar Volfová
E-mail: dasa@simhayoga.cz
Místo konání: Moteel (býv. Bindu), Drtinova 11, Praha 5 – Smíchov

Další informace: http://www.simhayoga.cz/seminare/

 

Tantrajóga ve tmě – skrz tmu hledám světlo v sobě

 

Středa 25.3. v 18:30 v Moteelu na P5-Smíchově 

 

Jóga insp. kontinuum movement ve tmě - po jarní rovnodennosti pro více vnitřní rovnováhy

[

Přichází jaro, více světla. Možná ty dlouhé temné noci a zejména naše pozornost dovnitř sebe přinesla možnost vynést na světlo svého vědomí to, co se děje uvnitř nás - pro více svobody sami v sobě.

V našem nevědomí je ukryto mnohé. Energeticky naše i kolektivní nevědomí spadá do oblasti druhé čakry, kterou je možno vidět černou barvou. A přesto se zobrazuje oranžově.

Máme v sobě skrytý mnohý potenciál, ke kterému se lze dopracovat přijetím i toho, co nevnímáme na sobě či druhých příliš pozitivně. Ten proces vyžaduje naši trpělivost, pozornost, odvahu a chuť nahlížet do svých zákoutí.

Tantrajóga ve tmě: Skrz tmu novu hledám světlo v sobě.

Někdy máme možná ze tmy strach – vzbuzuje v nás obavy z neznámého, mnozí již tušíme, že máme v sobě nějaký stín. Stín ale není něco, čeho je třeba se obávat. Naopak: potřebuje naše přijetí. Vše v našem systému má svůj smysl. A původ. Kde je stín, je i světlo. Skrz tmu hledám světlo v sobě.

Tantrajóga vychází z jemného přístupu k hatha józe a z tantrické meditativní praxe pozornosti a práce s vnitřní energií a čakrami. Tvoříme se záměrem a směrujeme životní energii tam, kam opravdu chceme. Naše vnitřní energie je mocná – kam ji zaměříme, tam ji posíláme a to uskutečňujeme.

V tomto večerním semináři se zaměříme na vnitřní svět – pozorování svého vnitřního vesmíru a praxi „ve tmě“. Tma, noční obloha – vesmír uvnitř i vně. Napojení na intuici a inspiraci, která k nám proudí… …když zavřeme oči a podíváme se dovnitř. Moudrost, která přichází ze tmy… …a možná přináší i více světla do našeho života.

Během tohoto večerního semináře poplyneme jógovou praxí v meditativním tempu, budeme uvolňovat tělo i mysl, vnímat, co se uvnitř děje, proudění energie a směřovat ji i vědomě do některých center. Tantra praví Poznej sebe a poznáš celý Vesmír, proto vědomí sebe sama a vnitřní pozorování je esencí a hloubkou jógové praxe. Závěrem si užijete oblíbenou relaxační techniku Yoga Nidra, která navozuje hluboké uvolnění těla i mysli. Neb propojení našeho osobního mikrokosmu s Makrokosmem, to je jóga.

pozn. šátek na oči s sebou (bude čistě na vás, zda ho využijete)

Čas: 18:30 – 21 h

Místo: Moteel, Drtinova 11, Praha 5 -Smíchov (býv. prostor Bindu)

Cena: 490 Kč

Přihlášky: dasa@simhayoga.cz

Studenti, senioři a rodiče samoživitelé mají 10 % slevu z jednotlivých seminářů i z kurzu

Možnost "permanentky" na 4 a více seminářů v Moteelu a Looně - dohoda emailem (-10%)

Další termíny seminářů v Moteelu (lze se hlásit na jednotlivé večery nebo zvýhodněně na celé jaro    (vždy 18:30 - 21h):

st 18.3. Bhakti párty: jóga a mantry 

st 25.3. Tantrajóga ve tmě - skrz tmu hledám světlo v sobě

čt 16.4. Země matérie a kundalini

čt 14.5. Živá voda a vyživené nervy

čt 4.6.  Tantrajóga pro 7 čaker

čt 18.6. Slunovratová Tantrajóga  

Lektorka: Dagmar Volfová (Kala Aryavrat) vede jógové semináře jako rituál pro uvolnění těla a mysli a rozšiřování vědomí. Praxe je jemná, pomalejší, nepříliš fyzicky náročná a přesto do hloubky. Vychází ze zkušeností ze své osobní praxe tantrické jógy, zkoumání univerza a také mnohaletých studií autentické tantry pravé ruky v Indii (mantra meditace, ohnivé rituály yagna, yantry). Hraje na harmonium, píše články o cestě světlem i stínem a provází na cestě za vnitřním poznáním v ČR, Indii i jiných částech světa.

Více akcí tantrajógy a CESTY s jógou za exotikou na:  www.simhayoga.cz