Tantrajóga pro srdce a mantry s harmoniem – adventní zvuková lázeň

15. 12. 2019  10:00 - 17:00
DRUNA, Trojická 10, Praha 2


Pořádá: Druna
Místo konání: DRUNA, Trojická 10, Praha 2

Další informace: http://www.simhayoga.cz/seminare/

Sváteční seminář zaměřený na jemnost a lehkost krajiny srdce. Na klid a harmonii v nás pro období adventu. A jako malé varhany bude znít zvuk harmonia, inspirace vibrující životem, s níž se spojí náš hlas při zpěvu manter. Léčivé vibrace tónů se tak šíří celým tělem a harmonizují energii probuzenou cvičením.

Adventní období a blížící se slunovrat je časem zvnitřnění. Jdeme do hloubky, do sebe, ohlížíme se za uplynulým rokem, (od)pouštíme, co už neslouží. Naše mysl je mocná – na co ji zaměříme, to tvoříme. Zasazujeme nová semínka, pro něž je úrodná půda právě v srdci. V tomto zimním čase o srdce pečujeme, tak aby se jeho kvality: lehkost a hravost spojily s myslí a aby se našim semínkům, sazeničkám dařilo klíčit a růst. Celému tělu pak volnost srdce přináší uvolnění, rozpouštění plynutí.

Jóga, které se budeme věnovat, vychází z tantrických principů práce s energií a s čakrami. Připojíme i další jednoduchá cvičení na probouzení životních vibrací v nás. Spojíme se se svou vnitřní krajinou. Prakticky nám to pomůže zpracovat emoce, spřátelit se se svou myslí a srdcem. Jsme pak schopni rozvinout schopnosti koncentrace a relaxace.

Na závěr vyzkoušíme i oblíbenou relaxační techniku jóga nidra, která přináší hluboké uvolnění těla i mysli.

Vhodné pro ženy i muže, pro ty kdo chtějí objevit jógu, stejně pro pokročilejší. Cvičení nebude fyzicky náročné. Žádá si však zájem o vnitřní svět, neb do něj budeme nahlížet.

 

Rezervace: http://www.druna.cz/tantrajoga-pro-srdce

 

Lektorka: Dagmar Volfová (Kala Aryavrat)
vede jógové semináře jako rituál pro uvolnění těla a mysli a rozšiřování vědomí. Praxe je jemná, pomalejší, nepříliš fyzicky náročná a přesto do hloubky. Vychází ze zkušeností ze své osobní praxe tantrické jógy, zkoumání univerza a také 5 letých studií autentické tantry pravé ruky v Indii (mantra meditace, ohnivé rituály yagna, yantry). Provází na cestě za vnitřním poznáním v ČR, Indii a na Bali

 

Více info a magické cesty s jógou na nádherné exotické destinace v Indii, Indonésii a Vietnamu najdete na www.simhayoga.cz