BLESKOVĚ

Šiva a Šakti: Tantrajóga s kakaem a zpěv manter s harmoniem

14. 01. 2020  18:30 - 21:00
Loona-studio pro regenereaci těla a duše, P8-Karlín


Pořádá: Simhayoga.cz
Kontaktní osoba: Dagmar Volfová
E-mail: dasa@simhayoga.cz
Místo konání: Loona-studio pro regenereaci těla a duše, P8-Karlín

Další informace: http://www.simhayoga.cz/seminare/

Šiva a Šakti: Tantrajóga s kakaem a zpěv manter s harmoniem

 Úterý 14.1. v 18:30
 v Looně v P8-Karlíně

 

Večerní oslava tance Šivy a Šakti uvnitř nás.

Vědomí v těle, hloubka a proudění energie i umění nadhledu a pozorovatele.

Inspirací může být i životem vibrující zpěv manter s harmoniem a kakaový rituál s bio raw kakam z Bali (100% čokoláda bez mléka).

Laskavá praxe tantrické jógy s energií čaker.
Probuzení a harmonické proudění životní energie v nás je asi to, po čem všichni toužíme. Vědomě plynout. Neb každodenní život nabízí nekonečné portfolio situací podněcující tanec sil uvnitř nás. Náš osobní kritik rád bodově hodnotí na škále mezi „dobře“ a „špatně“ to, jak si v životě vedeme a podle toho se v nás (a nám) dějí nejrůznější „věci“. Život tady na zemi je Leila – tanec. Tančí v nás i Šiva a Šakti. Šiva je princip čistého vědomí – nadhled, meditativní mysl, umění být pozorovatelem vlastního příběhu. Šakti je živoucí a životní energie v nás. Neustálý pohyb, změna, tvořivá energie. Pokud se v nás propojí, dosáhneme hlubokého pocitu vnitřní jednoty. 

Jóga, které se budeme věnovat (každý samostatně na své jógamatce  ), vychází z tantrických principů práce s energií a čakrami a připojíme i další jednoduchá cvičení na probouzení vibrací života v nás (Šakti), stejně tak jako vědomí pozorovatele (Šiva). Těšit se můžete tentokrát i na sekvenci jógových pozic pro zvýšení vitality a virility – harmonizace a probouzení životní (sexuální) energie uvnitř nás. Energie je jen jedna. Není dobrá nebo špatná. Jen záleží jak s ní nakládáme.

Propojíme se se svou vnitřní krajinou. Toto propojení je nám praktickým pomocníkem pro zpracování emocí, spřátelení se se svou vlastní myslí, srdcem a rozvíjení schopnosti koncentrace a relaxace. Průvodcem bude také hlas – léčivé vibrace, které se šíří celým tělem při zpívání manter. Životem vibrující inspirací může být i účinek ceremoniálního Bio Raw Kakaa, které bylo nyní čerstvě osobně dovezeno z Bali a s nímž si užijeme malý zahajovací rituál. Je plné slunce a radosti.
A také zvuk harmonia, indického hudebního nástroje (takové malé varhany), které bude zpěv manter doprovázet. Pro Šivu i Šakti. Možná je v sobě objevíte. Tantra je o tanci a harmonii těchto sil v nás.

Čím více jsme schopni vnímat, pozorovat i aktivně zpracovávat to, co se urodí v naší vnitřní krajině, tím lépe dokážeme vycházet s okolním světem. Naše vnitřní vyladění se promítá samozřejmě i do partnerských vztahů.

Na závěr vyzkoušíme i oblíbenou relaxační techniku jóga nidra, která přináší hluboké uvolnění těla i mysli.

Vhodné jak pro jógové začátečníky, tak pro pokročilejší. Seminář nebude fyzicky náročný. Je vhodný pro ženy, muže i páry. Předpokladem pro účast je zájem o svůj vlastní vnitřní svět, neb do něj budeme nahlížet a probouzet své kvality a dary.

Čas: 18:30 – 21 h

Místo: Loona – studio pro regeneraci těla i duše, Křížíkova 67, Praha 8- Karlín

Cena: 550 Kč

Přihlášky: dasa@simhayoga.cz

Studenti, senioři a rodiče samoživitelé mají 10 % slevu z jednotlivých seminářů i z kurzu

Možnost „permanentky“ na 4 a více seminářů v Moteelu a Looně – dohoda emailem (-10%)

 

Lektorka: Dagmar Volfová (Kala Aryavrat) vede jógové semináře jako rituál pro uvolnění těla a mysli a rozšiřování vědomí. Praxe je jemná, pomalejší, nepříliš fyzicky náročná a přesto do hloubky. Vychází ze zkušeností ze své osobní praxe tantrické jógy, zkoumání univerza a také mnohaletých studií autentické tantry pravé ruky v Indii (mantra meditace, ohnivé rituály yagna, yantry). Techniky kontinuum movement zvědavě zkoumá čtvrtým rokem a studuje je na Somatische akademie v Berlíně. Provází na cestě za vnitřním poznáním v ČR, Indii i jiných částech světa.

 

HARMONIZAčNÍ TANTRAJÓGA:

Další termíny seminářů v Looně (lze se hlásit jednotlivě nebo zvýhodněně na celý „jarní semestr“):

Po 6.1.2020 Nový začátek: Tantrajóga na Tři Krále

Út 14.1. Šiva a Šakti: Tantrajóga s kakaem a zpěv manter s harmoniem

Po 27.1. Elementární tantrajóga

po 23.3. Jarní Tantrajóga pro Rovnováhu

po 30.3. Element oheň – Tantrajóga pro jarní roztávání

po 20.4. Tantrajóga ve tmě – skrz tmu hledám světlo v sobě

po 27.4. Země, materie a kundalini

po 4.5. Výživa a opora

po 18.5. Mrknutí třetím okem 

po 25.5. Pátý element

po 1.6. Tantrajóga pro vnitřní dítě

po 8.6. Vyživené nervy

po 22.6. Slunovratová Tantrajóga a ohnivý rituál YAGNA

 

Více akcí tantrajógy a cesty s jógou za exotikou na:  www.simhayoga.cz