Školení Onko jógy

02. 06. 2023 - 04. 06. 2023
Karma Yoga studio


Pořádá: Karma Yoga
Kontaktní osoba: Karma Yoga
Telefon: +420 602 159 278
E-mail: info@karmayoga.cz
Místo konání: Karma Yoga studio

Další informace: https://www.karmayoga.cz/workshopy-a-skoleni/workshopy-a-skoleni/skoleni-onko-jogy-1/

Chcete se naučit vést lekce ONKO jógy? Chcete se věnovat lidem, kteří mají různá omezení po léčbě nebo operacích? V rámci tohoto kurzu vám přiblížíme problematiku léčby onkologických pacientů a ukážeme možnosti, jak jim pomocí jógy zlepšit jejich psychickou i fyzickou kondici.

PROGRAM ONKO ŠKOLENÍ
Pátek: 16:00 - 21:00 hod.

Úvod, seznámení a přednáška emoční aspekty  onemocnění a jógová intervence, přednášet bude Denisa Koubková. Poví vám o rakovině  z pohledu psychosomatického onemocnění (nemoc jako obrana, stres, duševní příčina), vymezení jógy pro onkologické pacienty, jógová praxe jako podpůrná péče při léčbě (asany, vnitřní praxe, relaxace). 

Sobota: 8:30 - 16:30 hod.

Celý den se vám bude věnovat Tereza Kertész , jogínka a onkoložka. S Terezou se společně seznámíte se základy onkologické léčby, nahlédnete do komplikované situace onkologických pacientů a budete se učit hledat jednoduché nástroje i na poli ajurvédy, jak se celkově stát silnou a citlivou oporou pro druhé.


Neděle: 8:30 - 15:30 hod.

Sdílení zážitků a jogínských  technik, které pomohají  překonat onkologický problém, rehabilitační aspekt cvičení z pohledu lékařky.

Bárou Haráčovou se seznámíte jejím příběhem a se vším důležitým, co jej provázelo. Báry cesta ji  kromě vlastního vnitřního posunu obohatila o spoustu tipů a dobrých rad, jež ji ulehčily a zmírnily obtíže a výzvy, kterým  musí člověk procházející chemoterapií a ozařováním čelit. Často se jedná o významné maličkosti, se kterými se jako zdraví lidé nemusíme vůbec konfrontovat, ovšem člověku procházejícím léčbou mohou život značně ulehčit. Ne nadarmo se období na chemoterapii říká "jiný stav". Bára vás proto se vším, co ví a zná, seznámí, abyste mohli být užitečnými a nápomocnými lektory onkojógy pro ty, kteří to zcela jistě ocení :-)