Elementární Tantrajóga: živly země, voda, oheň, vzduch

27. 01. 2020  18:30 - 21:00
Loona-studio pro regenereaci těla a duše, P8-Karlín


Pořádá: Dagmar Volfová
E-mail: dasa@simhayoga.cz
Místo konání: Loona-studio pro regenereaci těla a duše, P8-Karlín

Další informace: http://www.simhayoga.cz/seminare/

Elementární Tantrajóga a kundalini

Pondělí 27.1. 2020  18:30 - 21:00

Přihlášky: dasa@simhayoga.cz

 

Tantrická jóga inspirovaná kontinuum movement pro harmonii živlů:  elementy země, vody, ohně a vzduchu v nás. Probouzení vnitřní síly.

 

Harmonizační večer s jemnou tantrickou hatha jógou pro více vnitřní síly a rovnováhy. Propojení s elementy země, vody, vzduchu a ohně v nás. Těšit se můžete i na techniky inspirované kontinuum movement pro probouzení proudění vnitřních vod – cesta do srdce a svého nitra skrz kultivaci „živé vody v nás“: kundalini.

Na závěr báječná nidra jóga pro hluboké uvolnění a načerpání sil.

Tantrajóga vychází z jemného přístupu k józe a z tantrické praxe pozornosti a práce s vnitřní energií (kundalini) a čakrami. Jemná a laskavá praxe zaměřená na přítomnost a kultivaci vnitřní energie skrz praxi s našimi „nehmotnými orgány“ – čakrami a elementy. Element země pro naše kořeny a uzemnění, voda pro umění plynutí (i to emoční), oheň pro vnitřní zapálení, vzduch pro lehčí myšlenky a radost a lehkost v srdci. Jógová praxe se prolíná s uvolňujícími technikami kontinuum movement. 

Cvičení je jemnější, orientované více na náš vnitřní svět, pozornost teď a tady ve svých tělech. Umění pozorovatele bez hodnocení, nutnosti dosahování výkonů a kritičnosti.
Přestože jóga je obecně na západě chápána jako „zdravé fyzické cvičení“, hlavní jóga se děje skrz naše vnímání. Naše vnitřní energie je mocná – kam ji zaměříme, tam ji posíláme a to uskutečňujeme. Vědomá jóga podporuje naši přirozenou schopnost kráčet po své vlastní cestě.

Seminář je určen nejen těm, kteří si chtějí užít jógový večer třeba i trochu jinak, ale i těm, kteří teprve začínají.

Těšit se můžete na čas strávený sami se sebou. Tantra praví Poznej sebe a poznáš celý vesmír. Chvilky zastavení a jógová praxe plynoucí v meditativním tempu nás vede dovnitř. Do našeho těla. To nám umožňuje uvolňovat staré vzorce, emoce a proudění energie, abychom žili s větší lehkostí a radostí. Během praxe si vysvětlíme i účinky jednotlivých ásan (pozic), cvičení okořeníme tematickými hudebními meditacemi a na cestě sebepoznání nám budou nápomocny i další techniky: např. „kontinuum movement“, které přináší pozornost do těla a k naší esenci. Skrz zvuk a intuitivní pohyb rozhýbáváme život (vodu) v nás až do buněk a učíme se v otevřené pozornosti vnímat své teď a tady. Rozpouští to, co k nám nepatří, přináší hluboké uvolnění a uvědomění. Síla v jemnosti.

Motýli procházejí různými stádii vývoje. My také.

Kundalini: Magická síla transformace.

Čas: 18:30 – 21 h

Místo: Loona-studio pro regenereaci těla a duše, Křižíkova 67, P8-Karlín

Cena: 490 Kč

Přihlášky: dasa@simhayoga.cz

Studenti, senioři a rodiče samoživitelé mají 10 % slevu z jednotlivých seminářů i z kurzu

Možnost „permanentky“ na 4 a více seminářů v Moteelu a Looně – dohoda emailem (-10%)

 

Lektorka: Dagmar Volfová (Kala Aryavrat) vede jógové semináře jako rituál pro uvolnění těla a mysli a rozšiřování vědomí. Praxe je jemná, pomalejší, nepříliš fyzicky náročná a přesto do hloubky. Vychází ze zkušeností ze své osobní praxe tantrické jógy, zkoumání univerza a také mnohaletých studií autentické tantry pravé ruky v Indii (mantra meditace, ohnivé rituály yagna, yantry). Techniky kontinuum movement zvědavě zkoumá čtvrtým rokem a studuje je na Somatische akademie v Berlíně. Provází na cestě za vnitřním poznáním v ČR, Indii i jiných částech světa.

 

HARMONIZAčNÍ TANTRAJÓGA:

Další termíny seminářů v Looně (lze se hlásit jednotlivě nebo zvýhodněně na celý „jarní semestr“):

Po 6.1.2020 Nový začátek: Tantrajóga na Tři Krále

Út 14.1. Šiva a Šakti: Tantrajóga s kakaem a zpěv manter s harmoniem

Po 27.1. Elementární tantrajóga

po 23.3. Jarní Tantrajóga pro Rovnováhu

po 30.3. Element oheň – Tantrajóga pro jarní roztávání

po 20.4. Tantrajóga ve tmě – skrz tmu hledám světlo v sobě

po 27.4. Země, materie a kundalini

po 4.5. Výživa a opora

po 18.5. Mrknutí třetím okem 

po 25.5. Pátý element

po 1.6. Tantrajóga pro vnitřní dítě

po 8.6. Vyživené nervy

po 22.6. Slunovratová Tantrajóga a ohnivý rituál YAGNA

 

Více akcí tantrajógy a cesty s jógou za exotikou na:  www.simhayoga.cz