BLESKOVĚ

Magická severní INDIE s meditacemi a jógou

26. 09. 2019 - 11. 10. 2019
Severní Indie


Pořádá: CK Mandala Adventures
E-mail: dasa@simhayoga.cz
Místo konání: Severní Indie

Další informace: http://www.simhayoga.cz/jogove-cesty/

Magická severní Indie s meditacemi a jógou

26. 09. - 11. 10. 2019   

Jóga a spočinutí v čirém bytí u posvátné řeky Gangy a v zeleném podhůří Himalájí… s návštěvou nezapomenutelného Taj Mahalu. Cesta pro ty, kteří mají chuť a odvahu poznávat – nejen magickou Indii všemi smysly, ale i svou krajinu vnitřní. Připojte se k cestě plné chutí, vůní, zážitků a jógy s Dagmar Volfovou, která v této části Indie dlouhodobě pobývala, studovala a také vedla jógové centrum.

 

Dharamsala a Rišikéš – buddhistická a hinduistická Indie. Dva rozdílné světy v jedné zemi. 

Po přistání na indickém subkontinentu spočineme v podhůří Himalájí u posvátné řeky Gangy na jejím horním toku v nezapomenutelném Rišikéši. Ač se mu přezdívá hlavní město jógy, učaruje nejen jogínům. Jógoví příznivci se mohou těšit na tantrickou hatha jógu s Dášou a k tomu velkou nabídku jógy s místními učiteli, meditace u Maa Gangy, očistné koupele, hindu tradiční rituály, návštěvy chrámů, meditace v jeskyni, setkání se sadhuy v horách. Můžete si užívat úžasného městečka Rišikéš se vším, co nabízí, pochutnat si na báječné indické kuchyni i neopakovatelných exotických ovocných salátech, navštívit ašrám, kde pobývali The Beatles a spočinout u řeky Gangy, dopřát si očistnou koupel v této horské řece, být součástí pulzující spirituality obřadů Ganga Aarti a samozřejmě, seznámit se s Indií všemi smysly. Navštívíme i Kankhal – samadhi místo oslavované svaté ženy SriAnadaMaiMaa a posvátné město Haridwar na řece Ganze s velkolepými ceremoniemi a rituály.

Magická hindu Indie je plná nevšedních zážitků.

Po přesunu do severovýchodní části Himalájí zklidníme mysl a protáhneme tělo ve vesničce Dharamkotu u městečka McLeodGanj v oblasti Dharamsala, kde sídlí tibetská exilová vláda a Jeho Svátost Dalajláma.  Ráno si společně zacvičíme hatha jógu vycházející z tantrických proncipů práce s energií a čakrami a případné zájemce pak také naladí meditace v buddhistickém centru Tushita (tip Dáši, která tu strávila meditační retreat a místní ranní drop in meditace jsou blahodárné i pro cestovatele, kteří mají chuť jen  okusit buddhistické mindfulness meditace ). Poznáme střípky tibetské kultury, navštívíme chrám Jeho Svátosti, kde se denně modlí desítky tibetských mnichů v tradičních rudých róbách. Termín cesty jsme přizpůsobili tak, abychom se (pokud získáme na místě povolení) mohli zúčastnit i učení Jeho Svátosti v chrámu v MacLeodGanj. Velmi naplňující zážitek.

Bude také hojnost času užít si čiré bytí a rozjímání v místní zeleni s plápolajícími tibetskými modlitebními praporky a skvělou tibetskou a indickou kuchyní a výlet k vodopádům.

Na závěr se pak vydáme z hor zpět do divutvorného Dillí, odkud je to už blízko do Agry k věhlasnému pomníku lásky, Taj Mahalu.

Jaká je severní Indie?

Kouzelná, divoká, osobitá, hlučná i tichá, melodická, okouzlující, plná báječných chutí, spirituální, nezapomenutelná. I taková je Indie. Ale těžko popsat slovy. Každý má jiný zážitek, vjem, pocit, pro každého je Indie něčím osobitým, nezopakovatelným, zkrátka místo, které pohltí všechny vaše smysly a okouzlí vás… po svém.  

Láká vás vydat se do lůna spirituality, země, kde se mísí různá náboženství, spirituální směry a i vy si zde můžete namíchat svůj osobitý koktejl? S respektem k místní kultuře, s pokorou a přesto sami, u sebe, v zeleni a u posvátné řeky Gangy, na obřadech, v chrámech, v ulicích i na jógových setkáních. Indie dýchá, pulzuje a okouzlí vás. Necháte se?

Cena: 43.900 Kč (již včetně letenek!)

CENA ZAHRNUJE

letenku Praha – Dillí – Praha

letenku Dillí – DehraDun
tantrickou hatha jógu s Dášou (1x denně v Rišikéši a Dharamsale)
přepravu mezi jednotlivými destinacemi
zajištění výletů (Kankhal, Haridwar, Nilkant, Kunjapuri včetně průvodce a dopravy)
vstup na Taj Mahal
ubytování bez stravy

CENA NEZAHRNUJE

soukromé cestovní pojištění
pojištění storna zájezdu
stravu (počítejte cca 800 RS na den tj. ca 300 Kč/den)

volitelné lekce jógy s místními učiteli (počítejte cca 200 RS/lekce tj. 80 Kč) 
vízum (vyřízení buď online nebo na ambasádě v Praze, lze požádat CK o asistenci)
alternativní výlety nad rámec cesty: výšlap na horu Triund (cca 600 Kč s průvodcem a přespáním na hoře Triund), nebo pro náročné cestovatele výlet k zlatému chrámu (Golden Temple) a kultovní kulturní přehlídce na indicko-pakistánské hranici (celodenní, jede se taxi, počítejte ca 1000 Kč).

Program cesty:  

1.den

Odlet z Prahy.

2. den

Odpolední přílet do Dillí, přestup na letadlo do Dehradunu. Z Dehradunu pojedeme taxíky do nedalekého Rišikéše. Ubytování v městečku Rišikéš, odpočinek po cestě. Následujících 6 nocí ubytování v hotelu v blízkosti posvátné řeky Gangy. 

3.den – 8. den

Následující dny strávíme několika výlety a poznáváním tohoto městečka a jeho okolí. Má mnoho co nabídnout. Rišikéš pulzuje hinduistickými obřady, chrámy a všudypřítomnou jógou v nejrůznějších podobách. Rišikéš je městečko na břehu posvátné řeky Gangy (tyrkysové ledovcové horské řeky)  s magickými obřady Ganga Arti (oslava bohyně řeky Gangy), kde se můžete oddávat józe v nepřeberných stylech a pohledech, které Indie může nabídnout. V našem programu máme 1x denně lekce jógy s Dášou a také několik skvělých výletů: do posvátného města Haridwar s ceremoniemi oslav Gangy – Ganga Arti (a město, kde se konává KumbMela – posvátná koupel v Ganze) a do  blízkého městečka Kankhal. S hindu knězem Ramem také vystoupáme ke chrámu Kunjapuri na východ slunce nad himalájskými kopci a navštívíme jeden z nejvýznamnějších místních chrámů boha Šivy – Nilkant a přilehlou posvátnou jeskyni, kde tradičně sídlí sadhuové oddávající se meditaci.

Termín cesty jsme uzpůsobili i tak, abychom v Rišikéši, což je významné hindu poutní místo plné chrámů, strávili i část posvátného devítidenního období zvané Navaratri a mohli se zúčastnit rituálů v chrámech a pro zájemce i ohnivé ceremonie v místě, kde Dáša strávila mnoho měsíců studiem, rituály a meditacemi.

Poslední den v Rišikéši bude odpočinkový a bude následovat noční přejezd na severozápad do horské oblasti Dharamsala.

9.den – 14. den

Brzy ráno přijedeme do oblasti Dharmasala. Program na následujících 5 dní: pobyt v blízkosti městečka MacLeodGanj v zeleném prostředí  himalájských lesů (bydlet budeme v penzionu v zeleni), denně možnost lekcí jógy s Dášou a také meditací v blízkém nádherném buddhistickém meditačním centru Tushita (Mahayana tradice buddhismu v jehož čele stojí Jeho Svátost Dalai Lama), návštěva chrámu Jeho Svátosti Dalai Lamy, meditace v chrámu (případně návštěva jeho přednášky), návštěva tibetské a indické školy, tibetského kulturního centra a muzea tibetské historie. Pro jógové nadšence možnost místních jógových  lekcí v městečku McLeodGanj, popř. výšlap na horu Triund (s přespáním), nebo alternativně kratší půldenní trek k vodopádu Dharmakot (jemná horská procházka). Pro cestovatele poznávací také možnost celodenního výletu ke Golden Temple a velké přehlídce na indicko-pákistánské hranici (celodenní taxi výlet).

14. den večer cesta do Dillí 

15. den návštěva Taj Mahalu a přejezd zpět do Dillí, odpočinek před cestou.

16. den brzký ranní odlet do Prahy a přílet v odpoledních hodinách.

Rezervace a přihlášky: na webu této cesty zde u CK MANDALA,   

dotazy: mandala@ckmandala.cz

 
 

Lektorka a průvodkyně cesty:

Dagmar Volfová (Kala Aryavrat)

vede jógové semináře jako rituál pro uvolnění těla a mysli a rozšiřování vědomí. Praxe je jemná, pomalejší, nepříliš fyzicky náročná a přesto do hloubky. Vychází ze zkušeností ze své osobní praxe tantrické jógy, zkoumání univerza a také 5 letých studií autentické tantry pravé ruky v Indii (mantra meditace, ohnivé rituály yagna, yantry). V Indii vedla též 3 sezóny jógové centrum v Rišikéši, procestovala tuto zemi sama během několika let a již třetím rokem provází pro CK Mandala tyto magické cesty pro menší skupinky cestovatelů a plán a náplň cest tvoří podle svých zkušeností a také míst a obřadů, které si získaly její srdce a nyní i srdce spolucestovatelů.

Jedna z referencí na cesty do Indie např. zde:

„Kdo ještě váháte, tak věřte , že Indie z Dášou je nezapomenutelný zážitek. Měla sem to potěšení jet do Indie na podzim 2018. Tolik zážitků, krásných míst, jógy, rituálů, skvělého jídla, drzých opic nikde jinde snad za dva týdny nikde nenajdete. ..cesta mi přinesla nejen nová přátelství, ale taky trošku jiný pohled na svět. Určitě se tam vrátím a to doufám brzy …..takže neváhejte a jeďte“

Jana

 

 

  Rezervace, dotazy a přihlášky tu u CK MANDALA,   mandala@ckmandala.cz.