Kurz pránájámy (“Umění dechu“)

29. 04. 2019  19:15 - 24. 06. 2019  20:15
Křižíkova 16, Praha 8


Pořádá: Yoga Shala Karlín
Kontaktní osoba: Jana Mikšíčková
Telefon: 735084956
E-mail: info@yogamandala.cz
Místo konání: Křižíkova 16, Praha 8

Další informace: https://forms.gle/pJ77KM7JxFvDP28p9

Prāāyāma znamená kontrola („ayāma“životní energie („prāa). Je to starověká jógová technika, kde je prána kontrolována prostřednictvím dechových cvičení. Pránájáma je dobrá jak pro fyzické a psychické zdraví, tak pro dosažení stavu meditace. Když se naučíme ovládat náš dech, naučíme se ovládat i naši mysl, tj. mimo jiné i naše emoce, stres, strach, úzkosti, vztek apod. Pránájáma je ideální technikou také pro boj s únavou, letargií, stresem a depresí.

Tento kurz je ideální příležitostí, jak získat kvalitní základy pránájámy a meditace. Vysvětlíme si, proč je dobré praktikovat pránájámu, jak pránájáma funguje a co je dobré vědět pro její efektivní praxi i na co si naopak musíme dát pozor. Odstraníme také časté mýty o pránájámě a meditaci. Zasadíme tuto praxi do historického i meditačního kontextu. Řekneme si, jak plynule přejít do vyšších stavů jógy (stažení smyslů, koncentrace a meditace) pomocí pránájámy a jednoduchých velmi efektivních meditačních technik, které si vyzkoušíme v praxi. Ale hlavně si vytvoříme kvalitní praxi, kterou bude každý schopen praktikovat sám doma a v případně zájmu bude moci svoji praxi dále rozvíjet v rámci otevřených lekcích pránájámy.

Vhodné i pro začátečníky.

Individuální přístup samozřejmostí – max. kapacitu kurzu je 10 osob.

Kdy: každé pondělí od 29.4. do 24.6. 2019 (celkem 9 lekcí)

V případě absence je možné si jednu lekci nahradit v rámci otevřené středeční lekce od 19.15 hod. Rezervace předem nutná (omezená kapacita sálu).

Cena: 2.200 Kč

Lektorka: Jana Mikšíčková (www.yogamandala.cz), která učí pránájámu podle svého indického učitele Vinaye Kumara s přesahem do tradičních meditačních technik

Budeme se na Vás těšit :-)


Jóga Dnes Konference
Energy Studio jd
JógaMarket