TICHÝ RETREAT - jógově meditační víkend s Dagmar Volfovou

10. 09. 2021  17:00 - 12. 09. 2021  14:00
Usedlost Lozice, Lozice 32


Pořádá: Dagmar Volfová
Kontaktní osoba: Dagmar Volfová
E-mail: dasa@simhayoga.cz
Místo konání: Usedlost Lozice, Lozice 32

Další informace: https://simhayoga.cz/vikendove-seminare/

Zveme Vás na víkendový meditačně-jógový pobyt v přírodě na usedlosti Lozice

 
Před podzimní rovnodenností – cesta do svého nitra


Během svých cest jsem si velmi zamilovala tiché retreaty – čas, kdy máme možnost spočinout sami se sebou, ponořit se do svého nitra a najít tam to, co obvykle hledáme.. někde venku. Advent je pro toto hledání a nalézání ideální a doslova magický čas, který nám nadělila sama matka příroda.


Inspiraci zážitků z tichých retreatů si můžete přečíst zde:
http://simhayoga.cz/kouzlo-a-umeni-ticha/

Okolo nás se neustále něco děje. Náš život je jedna velká informačně-smyslová "žranice", což na jednu stranu je někdy zábavné, ale často i vyčerpávající a možná není vždy snadné najít si čas pro sebe a naslouchat si. Čas, kdy jsme sami se sebou a zároveň mezi lidmi je kouzelný mj. i tím, že můžete pustit veškeré "společenské musím", které tlačí na naši nenápadnou potřebu někomu vyhovět, být k dispozici nebo někoho či sebe zabavit. V tichu je neuvěřitelná svoboda a velká síla a hloubka. V tichu si dovolíme zpomalit, dočerpáváme energii a navštěvujeme Sebe.

Proto jsem se rozhodla jeden takový retreat uspořádat i v Čechách - kratší, víkendový, v menší skupince a v magickém čase adventu, který je pozvánkou cesty dovnitř. Povedu tam praxi jemnou jógovou, kontinuum movement a meditace.

Malé prázdniny v tichém ústraní jsou úžasný a intenzivní zážitek, který vřele doporučuji těm, kteří hledají chvíli klidu či restart a inspiraci. Tento čas přináší mnoho vhledů do zákoutí našeho vnitřního fungování. Pokud chceme rozumět okolnímu světu, nejdříve potřebujeme respektovat a vnímat sebe.


PROGRAM RETREATU

Jógová praxe bude jemná tantrická hatha jóga s energií čaker inspirovaná technikami kontinuum movement a uvolňování psoatu (svalu duše). A k tomu nidra jóga.
Uvědomění kvalit jednotlivých pater (čaker) i (od)pouštění toho, co nám již neslouží. Jemná praxe plynoucí v meditativním tempu nás vede dovnitř. Do našeho těla. Celistvost. Uvolnění proudění energie, abychom žili s větší lehkostí a radostí – sami se sebou a tím i ve vztahu k druhým.

Začínáme v pátek v 17h setkáním a jógovou praxí a po večeři se začínáme nořit to ticha, kdy ubývá slov a rozšiřuje se vnitřní i vnější tichý prostor.

Sobota je věnována praxi vnějšího i vnitřního ticha – před snídaní jógová praxe, před obědem meditační blok, po obědě a obědovém klidu meditace (meditace při chůzi) a před večeří delší, ale velmi jemná jógová praxe s jóga nidrou. Po večeři meditace a je možné, že ji propojíme i s ohnivým rituálem yagna, pokud bude vhodné počasí.

V neděli bude jógová praxe před snídaní a poté před obědem si užijeme zpívání manter s harmoniem – magické vibrace zvuku, které budou postupně otevírat opět cestu z nitra ven a pomůžou integrovat hloubku zažitého ticha.

Pobyt končí pozdějším obědem v neděli a krátkým sdílením.

Meditace jsou propojené i s jemnými dechovými technikami a některé i s pohybem (meditace při chůzi v přírodě – dovolí -li počasí, pohybová meditace).

Není nutné sedět stále na zemi, pokud s tím vaše tělo nesouhlasí.

Není povinné účastnit se všech částí programu, jen je samozřejmostí nerušit ostatní v jejich tichu

Víkend je o přítomnosti sami se sebou, tedy bez alkoholu a návykových látek.

Ubytování je na usedlosti Lozice, což je krásný prostorný dům ze 17. století, kde jsou větší pokoje (není možnost bydlet na jednolůžkovém pokoji), pokoje ovšem jsou s různými zákoutími, tj. je možnost mít i soukromí. Navíc se retreat koná opravdu v tichu, tj. nebudou vás rušit hovory spolubydlících.

Doporučuji také vypnout mobilní telefon, abyste si čas užili opravdu sami se sebou.

Adresa: Usedlost – statek Lozice, Lozice 32, 538 54 Lozice


Strava je místní, usedlost nabízí i ​vlastnoručně vyrobený sýr, kváskový selský chléb z tradiční pece na dřevo, místní zeleninu. Staré cesty jídla, které je čisté. Na usedlosti se vaří excelentně vegetariánsky. Všechna jídla jsou formou švédského stolu.


Více informací: https://simhayoga.cz/vikendove-seminare/


Závazné přihlášky přes tento formulář
Kurzovné:

„early bird“ 2600 Kč při přihlášení do 1.7.,

později 2900 Kč,

ubytování s plnou vegetariánskou penzí na celý víkend (od páteční večeře do nedělního oběda) je 1800 Kč, platí se v hotovosti na místě.Přihláška je závazná po zaplacení zálohy kurzovného na účet.Lektorka:

Dagmar Volfová (Kala Aryavrat) vede jógové lekce a semináře jako rituál pro uvolnění těla a mysli a rozšiřování vědomí. Praxe je jemná, pomalejší, nepříliš fyzicky náročná, ale jde do hloubky. Vychází ze zkušeností ze své osobní praxe tantrické jógy, zkoumání univerza a také mnohaletých studií autentické tantry pravé ruky v Indii (mantra meditace, ohnivé rituály yagna, yantry). Píše články o cestě světlem i stínem a provází na cestě za vnitřním poznáním v ČR, Indii i jinde ve světě. (www.simhayoga.cz)

Dáša – Kala absolvovala mnoho meditačních retreatů v Indii a Thajsku obvykle v délce 8 – 35 dní a má svou každodenní praxi, kterou předává dále.

Tento retreat je možností jak ticho ochutnat a snad si jej také zamilovat. Může nám to mnoho přinést i v běžném životě. Neb meditace není něco, kam unikáme, ale cesta integrace našeho nitra pro život v tomto světě.