Jóga, tantra, konstelace

24. 05. 2018  16:00 - 27. 05. 2018  16:00
Kubasova chalupa, 562 01, Sudislav nad Orlicí 11


Pořádá: Dagmar Volfová
Kontaktní osoba: Dagmar Volfová
E-mail: dasa@simhayoga.cz
Místo konání: Kubasova chalupa, 562 01, Sudislav nad Orlicí 11

Další informace: http://www.simhayoga.cz

Seminář - Prodloužený víkend:

Jóga, tantra, konstelace: Setkání Bohyně a Boha v nás

Vede Dagmar Volfová, ketorka tantrajógy a lektor systemických konstelací Jan Bílý 

Místo konání: Kubasova chalupa

 

V našem pojetí jógy, tantry a konstelací se tyto tři metody nabízí jako ideální spojení pro každého, koho zajímá vnitřní integrita a celkový, somato-spirituální rozvoj. Jóga je propojení těla a mysli. Dagmar Volfová, lektorka tantrické jógy (www.simhayoga.cz) bude účastníky provázet skrze jemná a nepříliš náročná, na vnitřní prožitek orientovaná cvičení. V konstelacích vytvoříme pod vedením Jana Bílého bezpečný a podporující prostor, ve kterém zažijeme a pochopíme skryté souvislosti překážek našeho růstu a důležitost našich kořenů. A tantra?

 

Tantra se stala velice módní záležitostí a pod tuto "deštníkovou značku" se v dnešní době skryje mnohé . V našem pojetí znamená tantra především přitakání všemu, co je a jak to (skutečně) je. V tom je tantra velice podobná konstelačnímu pohledu na svět (a na naše vztahy) - to co je, může a smí být. Neexistuje nic "špatného", zakázaného, nevhodného. Samozřejmě je i sex součástí "toho, co je", tedy naší božské energie. Tantra ovšem neznamená koncentraci na sex. Je to obecně přístup k životu a v rámci cvičení se zaměřuje na práci s energií - životní energií a našim potenciálem.  Vědomě a velmi jemně uvolňujeme napětí, které by nám bránilo dosáhnout to, po čem toužíme a zároveň mnohdy potlačujeme. V rámci semináře se tedy při jednoduchých cvičeních budeme zaměřovat na to, jak se uvolnit a otevřít zdravému proudění energie v nás.

 

V partnerství třetího stupně hledáme především svobodu, která ale nevylučuje hlubokou intimitu a partnerské vazby. Jdeme-li příliš do těla, sestoupíme-li do nižších, "sexuálnějších" čaker, riskujeme ztrátu světla a ducha. Na druhé straně omezením pouze na "pohyb vzhůru" s opomenutím kořenů, té matériální část naší pozemské existence a zvědomění toho temného v nás, přitahujeme vzrůstající spirituální pýchu a odpojujeme se od toho, co je jednoduché, normální, světské. Tantra je o komplexnosti. Jak nahoře, tak dole.

 

V tomto semináři budeme společně hledat spojení jin- a jang-částí, vytvářet most mezi mužským a ženským světem, mezi nebem a zemí. V podzimním termínu (8. - 10. 9.) se pak podíváme na téma návratu ke kořenům, abychom mohli postoupit v našem vývoji do "esenciální duše".

 

 

Shiva-shakti-color

Seminář - Prodloužený víkend:

Jóga, tantra, konstelace: Setkání Bohyně a Boha v nás

Vede Jan Bílý a Dagmar Volfová

Termín: 24. - 27. 5. 2018 

Místo konání: Kubasova chalupa, 562 01, Sudislav nad Orlicí 11

Časy: Čtvrtek 16:00 (prosíme přesně!) - neděle ca. 16:00

Seminář je vhodný pro jednotlivce i páry.

Přihlášky prosíme mailem: dasa@simhayoga.cz

 více inforamcí: http://www.simhayoga.cz/seminare/


Jóga Dnes Konference
Energy Studio jd
JógaMarket