BLESKOVĚ

Vyživené nervy – inspirace kontinuum movement

22. 03. 2020  14:00 - 17:00
GrainSpace, Rašínovo nábřeží 26, Praha 2


Pořádá: Grain Space
Kontaktní osoba: Dagmar Volfová
E-mail: dasa@simhayoga.cz
Místo konání: GrainSpace, Rašínovo nábřeží 26, Praha 2

Další informace: http://www.simhayoga.cz/seminare/

Vyživené nervy

Tantrajóga inspirovaná kontinuum movement     

Neděle 22.3. 2020    14:00 – 17:00

GrainSpace, Rašínovo nábřeží, Praha 2

Laskavá sebepéče: jemná jóga inspirovaná kontinuum movement pro více vnitřního klidu a spokojenější nervový systém

[expand title="Více..."]

Vydáme se na zvídavou a zábavnou cestu do našeho těla a dopřejeme výživu našim nervům, které našim tělem prorůstají jako kořeny stromu - vedou od mozkové „ústředny“ až po nejjemnější „kořínky“. Jsou to vlastně buněčné struktury. Nervy jsou speciální buňky s dlouhými výběžky, které dokážou elektrickým signálem a biochemickými procesy předávat velmi rychle informace. A ovlivňují vše. Tvoří v našem těle velmi komplexní síť, která je ovlivněna tím, s čím se v životě setkáváme. Strach nás paralyzuje, omezuje mozkovou činnost, vztek způsobuje hyperaktivitu, šok útlum. Známe termín "obalit si nervy tukem", ale co když stačí jen v sobě probouzet živou vodu a tím nervový systém vyživit zevnitř?

Těšit se můžete na velmi jemnou praxi zaměřenou na promazání a výživu našeho nervového systému. Pohlazení nervů, které si mžeme dát sami skrz vibrace zvuku a pozorovat účinky praxe v otevřené pozornosti. Je to vlastně taková zábavná forma meditace pro celé tělo.

Techniky inspirované kontinuum movement jsou provedením snadné, jemné, ale velmi účinné. Vhodné pro každé tělo i každodenní použití. Přinášejí pozornost z hlavy do těla ...až k naší esenci. Skrz zvuk a jemný intuitivní pohyb rozhýbáváme život (vodu) v nás až do (neuronových) buněk a učíme se v otevřené pozornosti vnímat své teď a tady bez nezdravé sebekritiky. Prostě tak, jak to zrovna dokážeme.

Necháváme odplavit, co už může odejít a probudit potenciál, co se zrovna probudit může.

Tělo a celá jeho struktura ožívá, i různá zatuhlá místa mohou roztávat, uvolňovat se.

Zabydlení v těle, usazení.

Získáváme tak více síly pro každodenní život.

Možná objevíte i více klidu a opory sami v sobě.

Vhodné pro ženy i muže, nezávisle na "jogové pokročilosti". Cvičení nebude fyzicky náročné. Žádá si však zájem o vnitřní svět, neb do něj budeme nahlížet. Lze absolvovat i v těhotenství, pokud jste zvyklí praktikovat, jen je potřeba uvědomit předem lektorku.

Čas: 14:00 – 17:00

Místo: Grainspace, Rašínovo nábřeží, Praha 2

Cena: 790 Kč 

Přihlášky: u Grainspace zde

Lektorka: Dagmar Volfová (Kala Aryavrat), původem absolventka VŠCHT oboru biochemie a technologie, vede jógové semináře jako rituál pro uvolnění těla a mysli a rozšiřování vědomí. Praxe je jemná, pomalejší, nepříliš fyzicky náročná, ale vede nás do hloubky. Vychází ze zkušeností ze své osobní praxe tantrické jógy, zkoumání univerza a také mnohaletých studií autentické tantry pravé ruky v Indii (mantra meditace, ohnivé rituály yagna, yantry). Techniky kontinuum movement studuje čtvrtým rokem na Somatische Akademie Berlín. Hraje na harmonium, píše články o cestě světlem i stínem a provází na cestě za vnitřním poznáním v ČR, Indii i jiných částech světa.

Web a více info: www.simhayoga.cz

cesty s jógou do Indie a Indonésie: http://www.simhayoga.cz/jogove-cesty/