BLESKOVĚ

Jarní pobyt s jógou na 3 noci na Antariku na téma “orgány a endokrinní žlázy”

30. 03. 2023  15:00 - 02. 04. 2023  10:00
Horská chata Antarik v Beskydech


Pořádá: JÓGA EVA
Kontaktní osoba: Eva Hrdličková
Telefon: 608050449
E-mail: jogaeva@email.cz
Místo konání: Horská chata Antarik v Beskydech

Další informace: https://www.jogaeva.cz/akce/pobyty-s-jogou/antarik-30-3-2-4-2023/
Zvu Vás na další z tradičních pobytů s jógou na Antariku na 3 noci – tentokrát se zaměřením na ORGÁNY, TĚLESNÉ SOUSTAVY A ENDOKRINNÍ ŽLÁZY.
 
Horská chata Antarik leží na samotě uprostřed lesů v krásné přírodě Javorníků u slovenských hranic. Je široko daleko proslulá tím, že se zde výborně vegetariánsky vaří, také vám učaruje atmosféra hotelu – uvolněná a nenucená, umocněná tóny relaxační hudby, které vám zpříjemňují pobývání v restauraci. Mě osobně nadchla i knihovnička v restauraci – určitě si vyberete z mnoha žánrů – od jógy až po beletrii. Nenajdete zde televizi ani alkohol.
Zkrátka ideální místo pro jógové a jiné duchovní pobyty. To vše za přítomnosti příjemného personálu s výjimečně ochotným a lidským přístupem. Dále je k dispozici sauna, masáže, venkovní meditační koutek, bylinková zahrádka s Buddhou, víceúčelové hřiště, dětský koutek v restauraci a dětský areál venku, půjčovna kol, ohniště, gril, wifi. Můžete si tu také zakoupit zde vyráběné přírodní produkty (masti, čaje atd.) a také meditační polštářky, bolstery a svíčky.
 
UBYTOVÁNÍ: ve 2 – 4lůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením. Kapacita těchto pokojů je omezena, poté je možno využít pokojů se společným soc. zařízením na patře (nižší cena).
 
STRAVA: výborná vegetariánská plná penze, je možné se domluvit např. na polopenzi nebo také na vynechání potravin, které nejíte (mléko, lepek atd.). Snídaně je formou švédských stolů – nechybí výborná kaše, čerstvé pomazánky atd.
 
LEKTORKA: Eva Hrdličková (VÍCE O LEKTORCE ZDE)

rotacesed - kopie.jpg

O POBYTU:  
Pobyt je vhodný PRO ZAČÁTEČNÍKY I POKROČILEJŠÍ, ženy i muže různého věku (není vhodný pro těhotné). Společným jmenovatelem celého pobytu je PODPORA ORGÁNŮ A ENDOKRINNÍCH ŽLÁZ. Využijeme k tomu nejrůznější jógové pozice – předklonové, záklonové, rotační, úklonové, obrácené…, také různé dechové, meditační a očistné techniky a bandhy. Každá lekce bude zaměřena na určitý orgán, tělesnou soustavu či endokrinní žlázu, daný orgán budeme stimulovat také z hlediska působení energetických drah (dle TČM). Na úvod každé lekce si stručně něco k danému tématu povíme a zmíním i případné kontraindikace ke cvičení. Pro inspiraci budou k nahlédnutí tematické knihy (přírodní léčba, výživa, orgánové hodiny, střeva a imunita, meditace atd.). Můžete se těšit na lekce jemnější i dynamické, kromě působení na orgány budeme kompenzovat sedavý styl života, rovnat držení těla, pomáhat si od různých bolístek svalů či kloubů. Neopomeneme ani rovinu duševní a duchovní, věnovat se budeme i relaxačním, vizualizačním, koncentračním a meditačním technikám. Těšit se můžete i na živou hru na strunný nástroj kalimba.

CVIČÍME A MEDITUJEME V PROSTORNÉM PODKROVNÍM SÁLE, ZA HEZKÉHO POČASÍ POD ŠIRÝM NEBEM.

Čeká Vás celkem 11 lekcí a 1 večerní společné posezení – PODROBNÝ PROGRAM NÍŽE.

ČTVRTEK 30. 3.:
15 - 17h: příjezd, doplatek na recepci hotelu, ubytování, případně procházka po okolí (doporučuji vyjet s předstihem, abyste se stihli v klidu ubytovat a aklimatizovat)

17:10 - 17:25: prezence (ve velkém sále) - s každým z vás se přivítám a zkonzultuji případná omezení ve cvičení

17:30 - 18:30: JEMNÁ JÓGA NA ROZPROUDĚNÍ KRVE A LYMFY (po náročné cestě a dni stráveném vsedě se příjemně protáhneme, narovnáme, rozproudíme nahromaděnou krev a lymfu v nohách a zklidníme rozvířené myšlenky) 

18:35: večeře 

20:00: SATSANG (vzájemné seznámení, sdílení, dotazy)

PÁTEK 31. 3.:
7:30 - 8:30: očistné techniky + JÓGA NA PODPORU TRÁVENÍ (Zaměříme se na rozproudění peristaltiky střev a podporu slinivky - pomocí pozic masírujících břicho, dechových a dalších jógových technik atd.)

8:35: snídaně 

10:30 - 11:30: JÓGA PRO VITÁLNÍ PLÍCE (Plíce podpoříme jednak pomocí pozic zprůchodňujících meridián plic dle TČM, jednak budeme provádět různé pránajamicko-dechové techniky na podporu zprůchodnění dýchacích cest, jejich případného odhlenění a na podporu vitální kapacity plic - např. dech střídavý, udžají a techniky se zádrží dechu).

12:00: oběd, osobní volno

16:15 - 17:00: JÓGA NA PROHŘÁTÍ LEDVIN A MOČOVÉHO MĚCHÝŘE (Na této lekci, kdy se budeme snažit udržet ledviny v teple, se zaměříme především na předklonové pozice, které zprůchodňují dráhu těchto orgánů, navíc v čase, kdy jsou dle orgánových hodin tyto orgány aktivní - močový měchýř 15 - 17h, ledviny 17 - 19h. Zaměříme se také na hluboký dech ve výdržích a vizualizace. Ledviny budeme také speciální jemnou technikou prohřívat a masírovat.)

17:05 - 17:55: JÓGA NA STIMULACI ŠTÍTNÉ ŽLÁZY (Tato endokrinní žláza mj. ovlivňuje menstruační cyklus, rychlost metabolismu, udržování tělesné teploty, činnost nervového systému,... Při nedostatečné funkci jsme unavení, zimomřiví, skleslí, případně máme potíže s otěhotněním apod. Během lekce budeme provádět speciální pozice na podporu štítné žlázy, dechovou techniku udžájí a také např. džalandhára bandhu. Vše s ohledem na případná zdravotní omezení.)

18:00: večeře

SOBOTA 1. 4.:
7:30 - 8:30: JÓGA PRO KREATIVNÍ MYSL (Během této lekce se zaměříme na dechové techniky a pozice podporující prokrvení mozku, koncentraci, celkovou energizaci těla. Lekce může být praktická do denního života - pro případy, kdy se potřebujete takzvaně probrat, a to i bez kávy.) 

8:35: snídaně

10:30 - 11:15: JÓGA PRO KLIDNÝ ŽLUČNÍK A JÁTRA (Žlučník a játra jsou orgány aktivní právě na jaře dle TČM, zharmonizujeme je především pomocí rotačních a úklonových pozic a pomocí hlubokého dechu.)
11:20 - 11:50: OČNÍ JÓGA A MEDITACE TECHNIKOU TRÁTAK (Do meridiánu jater s aktivitou na jaře patří i oči, které rozhodně zaslouží naši pozornost a procvičení. Lekce bude vhodná především pro všechny, kdo pracují s počítačem nebo se chtějí inspirovat v tom, jak o oči pečovat preventivně. Provedeme také tzv. trátak, koncentračně-očistnou techniku s plamenem svíčky.)

12:00: oběd

16:15 - 17:00: JÓGA PRO PEVNÉ KOSTI (Jak na zhutnění kostní tkáně pomocí cvičení? Na této lekci provedeme cviky na zpevnění kostí paží, nohou a také páteře. Jedná se o cviky stabilizačního charakteru, využívající váhu vlastního těla vůči gravitaci).  

17:05 - 17:55 ORGÁNOVÁ SESTAVA (Sestava, která vychází z tradiční čínské medicíny a pomáhá harmonizovat 12 párových drah tělesných orgánů.)

18:00: večeře

NEDĚLE 2. 4.:
7:30 - 8:30: individuální praxe "SÁM SOBĚ TERAPEUTEM" (Tradiční lekce, kterou často zakončujeme pobyt, tentokrát zaměřená na komplexní podporu orgánů a endokrinních žláz. Lekce podpoří individuální praxi, inspirovat se můžete vytištěným manuálem s fotkami a popisky od lektorky, lektorka bude během lekce aktivně pomáhat v pozicích a doporučovat vhodné varianty a přístupy.) 

8:35: snídaně

ÚKLID POKOJŮ, ODJEZD (do 10h)