Po svátcích k rozumné očistě

04. 01. 2013
Mnozí z vás během vánočních a novoročních svátků jedli a pili více, než je zdrávo. Možná to poznalo i tělo, stejně jako vnitřní pocit těžkosti. Hned v lednu není dobré začínat s očistou. Tělo a organi...
Mnozí z vás během vánočních a novoročních svátků jedli a pili více, než je zdrávo. Možná to poznalo i tělo, stejně jako vnitřní pocit těžkosti. Hned v lednu není dobré začínat s očistou. Tělo a organismus na tento proces nejsou připraveny a proto vám nabízím jednoduchou očistu těla. S hlavní detoxikací je ideální začít až na přelomu února a března. Nyní nechte tělo odpočívat a jen mu trochu pomozte, aby se cítilo dobře. 
Pijte hodně čisté vody Voda hydratuje každou buňku a současně pomáhá odplavovat toxíny z jater ven. Voda pročišťuje trávící trakt. V těchto dnech vám na pročištění pomůže i zázvorový čaj. Pijte dostatečně!
Ovládněte svůj jídelníček Na přístí 2 týdny ovládněte své chutě a snažte se do jídelníčku zařadit více zeleniny v páře upravované. Omezte příjem rafinovaného cukru v podobě cukroví, sušenek a dalších slazených pochutin. Jezte hodně ovoce (jablka a hrušky) a také hroznového vína, které v sobě obsahují hodně vlákniny. Vláknina je dobrá na pročištění trávícího traktu a také na správnou jeho funkci.
Vysvoboďte se z provinění a stresu z toho, že jste o svátcích hřešili Pokud jste o svátcích ztratili nad sebou kontrolu, nyní na to zapomeňte a pracujte na tom, abyste opět vyrovnali příjem a výdej. Kortizol, hormon vylučovaný při stresu, ukládá jídlo jako tuk do břicha. To si nikdo z nás nepřeje. Nejen že se cítíte nezdravě, ale břišní tuk je velice nebezpečný z dlouhodobého hlediska pokud situaci nezačnete řešit včas. Rozhodněte se přejít na pozitivní myšlení a pracujte na sobě! Pokud se chcete čistit, musíte eliminovat negativní smýšlení. Dýchejte a meditujte! 
Pohybujte se Začněte pravidelně 2x týdně cvičit. 1 krát provádějte aerobní aktivitu a po druhé v týdnu si zacvičte powerjógu. Nepřežeňte to s pohybem, protože by měl zůstat ve vašem reálném životě. Raději méně, než více a po 14 dnech vyčerpání přestat. 
Do jídelníčku přidejte Probiotika a vlákninu, která pomáhají trávení, rybí olej (zdroj nenasycených mastných kyselin omega 3), tuky, které tělo potřebuje a neumí si je vyrobit. Omega 3 pomáhají podpořit dobrý cholesterol a ničí špatný. Pro nastartování metabolismu zvolte po ránu na lačno sklenici vymačkaného červeného grepu, nebo sklenici vlažné vody s citronem. Pokud vám nevadí zelený čaj, popíjejte ho během dne. Zelený čaj také podporuje metabolismus. Do jídla přidávejte koření jako je zázvor, kajenský pepř a chilli. 
Všechna doporučení řešte s přihlédnutím na své podmínky. Nikam nespěchejte a zkuste vnímat začínající změnu ve vašem organismu. Postupně, během konce února a začátkem března, před prvním jarním úplňkem se začněte zajímat o jarní detoxikaci. 
Václav Krejčík Výživový poradce a life kouč Energy CLINIC www.energyclinic.cz

Jóga Dnes Konference
Mala Collective
Energy Studio jd
JógaMarket